İki kez yüz nakli olan Carmen Tarleton ilk kez basın karşısına çıktı

ABD'de şiddet gördüğü kocası tarafından yüzüne kimyasal madde dökülen Carmen Tarleton, ikinci yüz nakli operasyonu ardından basının karşısına ilk kez çıktı. Her hafta daha iyi hissettiğini söyleyen Tarleton, hayatın getirecekleri karşısında sabırsız olduğunu ifade etti. 53 yaşındaki kadın, 2017 yılında bu hale gelmişti. 

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2021 11:59
Değiştirme Tarihi: 02.03.2021 11:59
İki kez yüz nakli olan Carmen Tarleton ilk kez basın karşısına çıktı

ABD'de yüz nakli operasyonu geçiren Carmen Tarleton yeni yüzüyle basın karşısına çıktı. 2007'de ayrıldığı kocası tarafından şiddete maruz kalan ve yüzüne kimyasal madde dökülen kadın tanınmaz haldeydi. 

İlk yüz nakli ameliyatını 2013'te olan Tarleton, 7 yıl sonra doku uyuşmazlı sorunu yaşadığı için geçtiğimiz Temmuz ayında yeniden bıçak altına yatmıştı. 

NBC News'e konuşan 53 yaşındaki kadın, 36 yaşında hayatını kaybeden Casey Harrington Labrie'den alınan donör sayesinde yeni bir yüze kavuştu. 

Labrie'nin ailesine seslenen Tarleton, 'birinin verebileceği en büyük hediyeyi verdiniz' ifadelerini kullandı ve onlara teşekkür etti. 

İKİNCİ YÜZ NAKLİ YAPILAN İLK KİŞİ HAMON'DU

Öte yandan, 43 yaşındaki Fransız Jerome Hamon, dünyada ikinci kez yüz nakli yapılan ilk hasta olarak tarihe geçti. Genetik bir hastalık sebebiyle 2010'da yüz nakli yapılan Hamon'un ilk ameliyatı başarılı geçmişti.

Kaynak: DHA