Ürdün pilotun yakılmasından sonra IŞİD'çileri idam etti!

2 IŞİD üyesi sabah saatlerinde idam edildi

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2015 06:48
Değiştirme Tarihi: 04.02.2015 12:16

Terör örgütü IŞİD'in elindeki pilot Muaz Safi el-Kesasibe'yi yakarak öldürmesinin ardından, Ürdün de tutuklu IŞİD militanları Sacide el-Rişavi ve Ziyad Kerbuli'yi idam etti.

Ürdün devlet televizyonu, Kesasibe'nin öldürülmesinin ardından Rişavi  ve Kerbuli'nin idam edildiğini açıkladı. Ürdün Hükümet Sözcüsü ve Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed  Mumani de örgütün pilot Kesasibe karşılığında salıverilmesini istediği Rişavi ile  "Ebu Huzeyfe" lakaplı Kerbuli'nin, Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin kararı  doğrultusunda sabaha karşı idam edildiğini kaydetti.

Terör örgütü IŞİD dün akşam, pilot Kesasibe olduğu öne sürülen  kişinin, demir kafesin içine konularak ateşe verilme görüntülerinin yer aldığı  video kaydını internette yayınlamıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.
Ürdün hükümeti dün gece Kesasibe'nin öldürülmesine karşılık,  aralarında Rişavi ve Kerbuli'nin de bulunduğu Ürdün hapishanelerindeki üst düzey  IŞİD ve El Kaide mensuplarının idam edilmek üzere başkent Amman'ın güneyinde  bulunan Sevvaka Hapishanesi'ne nakledildiklerini duyurmuştu.

IŞİD'in geçen hafta öldürdüğü Japon rehine Kenji Goto'ya karşılık  serbest bırakılmasını istediği Iraklı Sacide el-Rişavi, 2005 yılında Amman'da 57  kişinin öldüğü "Kara Çarşamba" saldırılarına katılmaktan idamla yargılanıyordu.

ABD saldırılarında öldürülen Irak El Kaidesi'nin lideri Ebu Musab  ez-Zerkavi'nin yardımcılığını yapan Irak asıllı Kerbuli ise terörist saldırılar  düzenlemekten idamla yargılanıyordu. 
İlgili Sayfalar: Playlist