Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Pizza servisinde devrim

Pizza servisinde devrim

Rusya'ya bağlı özerk cumhuriyet Komi Cumhuriyeti'nin başkenti Sıktıvkar'da bir pizza şirketi, evlere siparişte insansız hava araçları (İHA) kullanmaya başladı.

23.06.2014 19:10

Rusya'ya bağlı özerk cumhuriyet Komi Cumhuriyeti'nin başkenti Sıktıvkar'da bir pizza şirketi, evlere siparişte insansız hava araçları (İHA) kullanmaya başladı.St. Petersburg Times'ta yer alan habere göre, ülkede İHA'larla pizza servisini DoDo isimli bir pizzacı başlattı.İHA'nın hafta sonu ilk pizza servisi uçuşunu gerçekleştirerek, siparişi yarım saatte adresine ulaştırdığı açıklandı.

Üzerinde kamera varPeki, İHA'lar pizzayı müşteriye nasıl teslim ediyor? Pizzanın sarsılmaması ve bozulmaması için yumuşak bir uçuş gerçekleştiren İHA'nın üzerinde bir kamera bulunuyor.Bu kamera sayesinde uçuşu izleyen restoran görevlisi, İHA adrese yaklaştığında müşteriyi arayarak haber veriyor.İHA, üzerindeki pizzayı bir ip yardımıyla yere indiriyor. Bu sayede sipariş yanlış kişilere gitmiyor.Fakat, ödemenin kredi kartıyla sipariş verildiği sırada yapılması şartı bulunuyor. Haber ile ilgili metin girin!. Saatte 40 km hızRus CopterExpress şirketi tarafından üretilen ve saatte 40 kilometre hıza çıkabilen İHA'lar, beş kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip.Hindistan'ın Mumbai kentinde pizza servisinde İHA kullanmaya başlayan şirket hakkında, polisten izin almadığı ve kent için güvenlik zaafiyeti oluşturduğu gerekçesiyle soruşturma açılmıştı.Yakın zaman önce de dünyaca ünlü bir pizza zinciri, siparişlerde İHA kullanacağını duyurmuştu.
Yorumlar | 0
üye profil