Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Askerler sıkıştırdı, PKK'lılar kaçamadı

Iğdır-Doğubayazıt karayolundaki operasyonda, ilk belirlemelere göre 5 terörist öldürüldü.

12.08.2015 08:25

Iğdır-Doğubayazıt karayolundaki operasyonda, ilk belirlemelere göre 5 terörist öldürüldü.

Dün Sabah saatlerinde Iğdır-Doğubayazıt  karayolunun 25. kilometresinde bir grup terör örgütü mensubu olduğu yönünde  görüntü alan güvenlik güçleri, karayolunu Iğdır'ın Erhacı ile Doğubayazıt'ın  Karabulak köylerinden itibaren ulaşıma kapattı.

Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri,  bir süre sonra teröristlerle sıcak temas sağladı. Yaşanan çatışma sonrası  teröristlerin kaçtığı bölgeler helikopterle ateş altına alınırken, ilk  belirlemelere göre 5 terörist öldürüldü.

Operasyonun sona ermesiyle ulaşıma açılan karayolu, bu kez Ağrı Dağı  eteklerindeki Korhan Yaylası'ndan Suveren köyü yakınlarına inen bir grup terör  örgütü mensubu tarafından kapatıldı.

Yoldan geçen bir TIR'ı durduran teröristler, sürücüsünü indirdikleri TIR'ı ateşe verdikten sonra bölgeden uzaklaştı. Olay yerine giden güvenlik  güçleri, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.

Mardin'de 2 polis yaralı

Nusaybin’de saat 21.30 sıralarında PKK’lılar Hükümet Konağı önünde nöbet tutan polis ekiplerine el bombalı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Açılan ilk ateşte 1’i ağır olmak üzere 2 polis yaralandı. Diğer polislerin de anında karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. PKK’lılar, gecenin karanlığından yararlanarak kaçarken, etkisiz hale getirmek için ilçede özel harekat polislerinin de katıldığı geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Saldırıda yaralanan polisler, ambulanslarla Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. sağlık durumu ağır olan polis, buradaki ilk tedavisinin ardından ambulansla Mardin’e sevk edildi.

Tendürek'te 7 PKK'lı etsizi hale getirildi

Tendürek Dağı kırsalında terör örgütüne yönelik operasyonlarda ise 7 terörist etkisiz hale getirildi. Ağrı Valiliğinden dün yapılan yazılı açıklamada, Ağrı ve Tendürek Dağı'nın  15 günlük süreyle "Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi" ilan edilmesinin ardından 9  Ağustos günü Tendürek Dağı kırsalındaki bazı hedeflere yönelik hava destekli operasyon yapıldığı belirtildi. Operasyonlarda 7 teröristin etkisiz hale getirildiğinin tespit  edildiği vurgulanan açıklamada, bölgedeki operasyonların geniş çaplı devam ettiği  bildirildi.

Yorumlar | 0
üye profil