İETT otobüsünü çalıp İstanbul turu yapmıştı: İstenen ceza belli oldu

İstanbul'da Maltepe-Kadıköy seferi yapan park halindeki İETT otobüsünü çalıp tur attıktan sonra Beyoğlu'na bırakan 32 yaşındaki Ali Volkan Çamur için 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Çamur, ifadesinde aracı acil bir iş için aldığını, olayın hırsızlık olmadığını belirtti. Çamur, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2021 14:54
Değiştirme Tarihi: 05.03.2021 14:54
İETT otobüsünü çalıp İstanbul turu yapmıştı: İstenen ceza belli oldu

8 Şubat günü İstanbul'da saat 21.20 sıralarında, Maltepe-Kadıköy seferini yapan ve Maltepe peronlarında park halinde duran İETT otobüsü çalarak gezinti yapan 32 yaşındaki Ali Volkan Çamur hakkında "Gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yapılan araştırma sonucunda şüpheli Ali Volkan Çamur’un otobüsün hava valfini açarak içeri girip anahtarı çaldığı ve aracı Beyoğlu Tünel mevkiine bırakarak terk ettiği iddianamede belirtildi.

"SAVUNMASI SUÇTAN KURTULMAYA YÖNELİK"

İddianamede şüpheli Ali Volkan Çamur’un ifadesinde aracı acil bir iş için aldığını, ancak bu acil işi arkadaşına söylemediğini, eyleminin hırsızlık olmadığını beyan ettiğine yer verildi. Şüphelinin savunmalarının suçtan kurtulmaya yönelik olduğu anlatılan iddianamede, müştekilerin şikayetinin devam ettiği kaydedildi.

Kaynak: DHA