İETT'nin 150. yıl Gala Gecesi'nde büyük coşku!

1871’de ilk Atlı Tramvay’ın sefere çıkışıyla başlayan İETT’nin yolculuğu bu yıl 150’nci yılını doldurdu.

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2021 17:07
Değiştirme Tarihi: 24.10.2021 17:07
İETT'nin 150. yıl Gala Gecesi'nde büyük coşku!

Cemal Reşit Rey konser salonunda yapılan 150’nci Yıl Gala Gecesi coşku dolu anlara sahne oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, çok sayıda sanatçı, iş adamı ve cemiyet dünyasından ismin katıldığı gecede Şef Hakan Şensoy yönetimindeki İstanbul Oda Orkestrası ve Nurkan Renda Rock Grubu sahne aldı.

Tüm Türkiye’nin ezbere bildiği Anadolu Rock şarkılarının senfonik olarak çalındığı büyüleyici gecenin sunuculuğunu ünlü isim Pelin Batu yaptı.

Sunay Akın’ın İETT uğruna yapılan ilk öğrenci eyleminin hikayesini anlattığı gecede konuşan İETT Genel Müdürü Alper Bilgili “İETT, bu 150 yıl içerisinde, deneyimleriyle gelişti ve dönüştü. Bugün, yolcularımızın memnuniyetini en öncelikli hedefimiz olarak gören fedakar çalışanlarımızla, 15 bin kişilik güçlü bir aileyiz. İstanbulluları işlerine, evlerine, okullarına, yakınlarına ve sevdiklerine ulaştırabilmek için geçmiş nesillerden devraldığımız bu hizmet geleneğini, bizler de gelecekteki meslektaşlarımıza aktarabilmek üzere her gün durmaksızın çalışıyoruz. 800 hatta, 6 bin aracımızla, 50 bin seferde, yaklaşık 4 milyon yolcumuzu taşıyoruz. Gelecekte, İETT’mizi daha da iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi. Daha sonra sahneye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edildi.

İETT’nin İstanbul'un simgesi haline gelmiş kurumlarından bir tanesi olduğunun altını çizen İmamoğlu, “İETT’yi daha ileriye taşımak ve İstanbul'a hizmetini, çağın gerekleriyle en kaliteli hale getirmek bizlerin sorumluluğu” diye konuştu. İETT bünyesinde, dünyanın ikinci metrosu olan ve 1875 yılında hizmete giren Tünel gibi tarihsel yapıların bulunduğunu aktaran İmamoğlu, “Günümüze geldiğimizde, Adalar'daki değişim ve dönüşüm süreci de İETT’nin önemli adımlarından bir tanesi oldu. Bu adım tamamına erdiğinde Adalar’ın ziyaretçilerine doğa dostu bir biçimde hizmet verdiğinde çok daha özel bir yere sahip olacak” dedi. 
Gala, Şef Hakan Şensoy’un yönettiği İstanbul Oda Orkestrası’nın verdiği Senfonik Anadolu Rock şarkıları konseriyle son buldu.

İlgili Sayfalar: Playlist