İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı?

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce aday konuyla alakalı internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından 1772 personel alımı yapılacağının açıklanmasının ardından birçok kişi başvurularını tamamladı. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? 

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 12:22
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 12:22
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı?

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı için ilan açılan 1772 personel alımı başvurularının sonuçları için geri sayım başladı. Başvurusu kabul edilecek olan adayların sözlü sınava tabi tutulacağı personel alımı için araştırmalar sürmeye devam ediyor. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? 

SONUÇLAR AÇIKLANDI

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurularını tamamlayan adaylar arasında 2020 yılı KPSS puan türüne göre en yüksek puana sahip sözlü sınavlara katılmaya hak kazandı. Sonuçlar İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı.

SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLÜ SINAV İSİM LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İçişleri Bakanlığı'nın personel alım başvurusu 29 Ocak mesai bitinde sona erdi. Sözlü sınava girecek olan adayların listesi 5 Mart tarihinde bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Paylaşılan sözlü sınava katılma hakkı kazananlar listesinin ardından, İçişleri Bakanlığı sözlü sınav tarihleri olan 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihi arasında görüşmeler başlayacaktır.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARINA DAİR DETAYLAR

Kurum tarafından yapılan açıklamada, ‘Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı için ilan edilen pozisyonlara başvuruda bulunan adaylardan; her il ve pozisyon unvanı için 2020 yılı KPSS puan türüne göre en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adaya ait il ve unvan bazlı listeler öğrenim durumuna göre (Lisans, Ön Lisans ve Lise) aşağıda yayımlanmaktadır.’

1- KPSS puan türüne göre ilan edilen pozisyon sayılarının 5 katı aday arasına giren en son aday ile aynı puana sahip aday/adaylar da listeye dâhil edilmiştir.

2- Yayımlanan bu listelerde yer alan adaylara ait tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu sınav komisyonlarınca başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında incelenecek olup, başvuru şartlarından herhangi birini veya birkaçını taşımayan adaylara başvurularının reddedildiği İş Talep Formunda beyan ettikleri cep telefon numaralarına SMS olarak, mail adreslerine de e- posta olarak bildirilecektir. Bu nedenle adayların belirtilen tarihler arasında sms ve e- posta adreslerini takip etmeleri gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen listelerde adı soyadı yer alan adayların 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında sms ve e- posta adreslerini takip etmeleri gerekmektedir.

3- Başvurusunun bu aşamada reddedildiğini öğrenen aday/adayların itiraz için en geç iki gün içerisinde (mesai saatleri içinde) tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu valilik il yazı işleri müdürlüğüne itiraz edilen hususların belgelendirilmesi kaydıyla başvurmaları gerekmektedir.

4- Belirtilen itiraz süresi içerisinde itiraza neden olan bilgi /belgeyi ibraz etmeyen/edemeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacak olup, bu nedenle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır.

5- Süreç tamamlandıktan sonra başvurusu kabul edilen adaylara ait her il ve pozisyon unvanı için KPSS puan türüne göre giriş (sözlü) sınavına katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler ile günlü katılım listeleri Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup, ilanda belirtilen Ek-2 tabloda yer alan Bölgesel Sınav Merkezlerinin valilik internet sitelerinde de aynı tarihte yayımlanacaktır.