İçişleri Bakanığı'ndan 81 ile berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili genelge

Geçtiğimiz günlerde son dakika açıklamasında bulunularak 11 Mayıs'ta berber, güzellik salonu ve kuaförlerin açılacağı belirtilmişti. Konuyla ilgili detayları bilim kurulu ile yaptığı toplantı sonrası paylaşan Sağlık Bakanı Koca, bu kurumlara, bili kurulunca hazırlanan rehberlerin dağıtılacağını ifade etmişti. Berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı ve İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine genelge gönderdi. 

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2020 19:00
Değiştirme Tarihi: 06.05.2020 19:00
İçişleri Bakanığı'ndan 81 ile berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili genelge

İçişleri Bakanlığı, 11 Mayıs'ta açılacak olan berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili 81 il valiliğine genelge gönderdi. 

Bakanlığın genelgesine göre 

Berber, güzellik salonu ve kuaförler 09.00-21.00 saatleri arasında çalışacak, müşterilere randevu sistemiyle hizmet verilecek. Berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlar maske kullanacak, müşteriler ise yapılacak işleme göre maskeyi çıkarabilecek. Berberlerde jilet, ustura ile sakal tıraşı yapılması hizmeti geçici süreliğine verilmeyecek, sakal tıraşı, makineyle kısaltılma şeklinde yapılabilecek. Bayan kuaförleri ve güzellik merkezlerinde cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetleri geçici süreliğine verilmeyecek.