İçişleri Bakanı Efkan Ala: Saldırı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapıldı

İçişleri Bakanı Efkan Ala: Saldırı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapıldı

İçişleri Bakanı Efkan Ala CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırı ile ilgili konuştu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Konvoyu korumakla görevli jandarma aracına ateş açılmıştr. 2 astsubayımız yaralı, bir erimiz şehit oldu" dedi.

Saldırıyı PKK yaptı
İçişleri Bakanı Ala saldırıyı PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: "Konvoyun öncüsü jandarma aracına ateş açıldı. Araçtaki jandarma er şehit oldu. 2 astsubayda hafif yaralandı. CHP lideri ile telefonla görüştüm. Başbakanı Biz bu seyahatin en güvenli biçimde geçmesi için  güvenlik önlemlerini almıştık. Çünkü bölgede kritik unsurlar olduğunu biliyoruz. Tedbirler alınmıştı. Bir helikopter gönderdik. Terörist unsurları Ordu Giresun'da Karadeniz'e açılma niyeti ile bulunuyor. Bu işi gerçekleştiren alçaklar yakalanacaktır. Geçmiş olsun diyorum."

Operasyon başlatıldı
İçişleri Bakanı Ala, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna  saldırıyı gerçekleştiren örgüte ilişkin, "Arkadaşlarımızın söylediği kesin olarak PKK ve onlara yönelik operasyon başladı. Orada güvenlik unsurlarımız vardı, böyle  bir şey olunca hemen operasyon başladı" dedi.

Görüntülenme : 368 Güncelleme Tarihi: 25/08/2016 18:07:37
Yayınlanma Tarihi: 25/08/2016 15:55:15

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin