Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İBB'ye baskın anı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Fatih Saraçhane'de bulunan yönetim binasına girmek isteyen askerlere özel güvenlik görevlileri böyle müdahale etti! Bir asker silahını bırakmak istemeyince arbede çıktı!

19.07.2016 18:11

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Fatih Saraçhane'de bulunan yönetim binasına girmek isteyen 3'ü rütbeli 40 asker, özel güvenlikçilerin direnişi ile karşılaştı. Geceyarısı saat 02.30'da turnikelerin üzerinden atlayarak binaya girmek isteyen askerlere özel güvenlik çalışanları engel olmak isteyince gerilim tırmandı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde bazı askerlerin turnikeden silahlarını bırakarak geçtiği görüldü. Bir askerin silahını vermekte direndiği ve özel güvenlikle itiş kakış yaşadığı görülüyor. Derdest edilen askere, tabancasını doğrultan özel güvenlik çalışanı arkadaşlarının da yardımıyla askeri etkisiz hale getiriyor. Bu arbede yaşanırken silahlarını bırakan diğer askerlerin olan biteni şaşkınlıkla izlemesi dikkat çekiyor. Daha sonra binaya giren askerleri hemen giriş katında bulunan mescitte toplayan güvenlik görevlileri, polise haber verdi. Askerler, belediyenin arka kapısından içeri sokulan polis ekiplerine teslim edildi.

15 Temmuz gecesi İBB'ye saldırıda 17 sivil hayatını kaybetmişti

Yorumlar | 0
üye profil