İBB üniversiteli öğrencilere 3200 lira eğitim yardımı veriyor! İşte burs başvuru ekranı ve şartları

İBB üniversiteli öğrencilere 3200 lira eğitim yardımı veriyor! İşte burs başvuru ekranı ve şartları
Yayınlanma Tarihi: 19.11.2019 15:08 | Değiştirme Tarihi: 19.11.2019 15:43

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul'da okuyan 30 bin öğrenciye eğitim desteği sağlanacağını açıkladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu müjdeli haberi sosyal medya adreslerinden duyurdu. İşte İBB genç üniversiteli eğitim yardımı başvuru ekranı ve başvuru şartları.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)  30 bin öğrenciye 3200 TL eğitim yardımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından binlerce öğrenci İBB'nin internet sitesinden başvurularını yapmaya başladı. Sadece İstanbullu öğrencilerin başvuru yapabileceği eğitim desteği için bazı koşul ve şartlarda gerekiyor. Peki, İBB genç üniversiteli eğitim yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İBB'nin üniversite öğrencileri için eğitim yardımına başlayacağını açıkladı. 

Yayımladığı videoda "İstanbul'u öğrenciler için daha yaşanabilir bir kent yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullanan İmamoğlu, 30 bin öğrenciye yıllık 3 bin 200 TL'lik bir yardım yapılacağını söyledi. 

İmamoğlu, yardımdan faydalanmak isteyenlerin 24 Kasım Pazar gününe kadar  https://gencuniversiteli.ibb.istanbul adresinden başvuru yapmaları gerektiğini belirtti. 

Genel Koşulları

T.C. vatandaşı olmakÖğrencinin kendisinin veya ailesinin/yakınının İstanbul’da ikamet etmesi *Lisans öğrencisi olmakNormal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmakDevlet üniversitesinde veya Vakıf /Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmakAra sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 60 ya da 4 üzerinden 2,50 olmasıGelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak **Kredi Yurtlar Kurumundan burs almadığına dair belge ibraz etmek ve özel kurumdan burs almadığını beyan etmek

İBB EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru Yapamayacak Öğrenciler

Açık öğretimde okuyanlarUzaktan öğretim görenlerÜniversitelerinin son sınıfında okuyanlarÜcretli değişim programında bulunanlar25 yaşından büyüklerÖğrenim görüyorken yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlarYüz kızartıcı bir sebeple hüküm giyenlerYüksek lisans ve doktora öğrencileri

* Anne babanın vefat etmesi ya da boşanması durumunda öğrencinin ikamet ettiği aile bireyi esas alınır.** Başvuru sahipleri gerekli görüldüğü hallerde sosyal incelemeye tabi tutulacaklardır.