İBB Basın Koordinatörü olan Süleyman Sarılar kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB), Basın Koordinatörlüğü görevine, gazeteci Süleyman Sarılar getirildi. Bu açıklama ile birlikte Süleyman Sarılar'ın hayatı merak edilmeye, araştırılmaya başlandı. Peki, Süleyman Sarılar kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2019 00:05
Değiştirme Tarihi: 03.12.2019 00:05
İBB Basın Koordinatörü olan Süleyman Sarılar kimdir?

Süleyman Sarılar, İBB Basın Koordinatörü oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden edilinilen bilgilere göre Süleyman Sarılar, Büyükşehir Belediyesi'nin 28 şirketinden sorumluk basın kordinatörü olacak. Peki Süleyman Sarılar kimdir?

SÜLEYMAN SARILAR KİMDİR?

Süleyman Sarılar, 1964'de Konya Çumra’da dünyaya geldi. 6 kardeşi olan Süleyman Sarılar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Aynı yıl Anadolu Ajansı’nda (AA) çalışmaya başladı. 1 buçuk yıl sonra Cumhuriyet gazetesine transfer oldu.

1990’da Hürriyet gazetesine geçen Süleyman Sarılar, 1999’a kadar orada çalıştı. Sonra televizyonculuğa başladı. TV 8’in kuruluşunda yer aldı. Sonra tekrar Hürriyet’e döndü. 

Kısa bir süre Star TV’de Haber Müdürlüğü yapan Sarılar, CNN Türk’ te ise Mehmet Ali Birand ile her gün “Manşet” adında bir programı hazırlayıp sundu. 

2007 yılında Kanal D’ye Haber Müdürü olarak geçen Sarılar, bir yıl sonra da televizyonun genel yayın yönetmeni oldu.