Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş’tan Şemdinli açıklaması

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş’tan Şemdinli açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Şemdinli'de medydana gelen bombalı saldırıdan sonra Twitter hesabından bir açıklamada bulundu.

09.10.2016 14:40

Şemdinli'de 9 askerin şehit olduğu saldırı sonrası Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Enerji Bakanı Berat Albayrak açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Türkiye terör örgütlerine teslim olmayacaktır" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Durak Jandarma Karakolu’na bombalı araçla düzenlenen saldırıyla ilgili "Türkiye terör örgütlerine asla teslim olmayacaktır.

"Türkiye teröre teslim olmayacak"

Kurtulmuş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye terör örgütlerine asla teslim olmayacaktır. Bu menfur saldırıların hesabı sorulacaktır" ifadelerine yerdi.

Bu menfur saldırıların hesabı sorulacaktır" dedi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Şemdinli saldırısına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Şemdinli’de hain terör saldırısında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye terör örgütlerine asla teslim olmayacaktır. Bu menfur saldırıların hesabı sorulacaktır" ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak: "Dost ülkelerin teröre karşı ortak bir duruş sergilemesi gerekir"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 23. Dünya Enerji Kongresi'ndeki konuşması sırasında terör saldırısını kınarken, "Dost ülkelerin teröre karşı ortak bir duruş sergilemesi gerekir" dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri kontrol noktasına yapılan bombalı araç saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

Elvan 9 askerin şehit olduğu 11 askerin yaralandığı saldırıya ilişkin, "35 yıldır girilemeyen yerlere emniyet güçlerimizin teker teker girmesi terör örgütü ve bunların destekçileri üzerinde ciddi bir rahatsızlık meydana getirdi ama bu mücadelemiz devam edecek. Allah'ın izniyle girilmedik bir metrekarelik alan dahi bırakmayacağız. Hepsinin kökünü kazıyacağız." dedi.

Yorumlar | 0
üye profil