Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Hope Solo mahkemelik oldu

Hope Solo 'yanlış tercihler yaparak milli takım ve arkadaşlarına kötü bir örnek teşkil etti' gerekçesiyle 1 ay futboldan men edildi.

23.01.2015 02:50

Ülke basınında yer alan haberlere göre, Hope Solo'nun eşinin alkol alkollü araç kullanmaktan gözaltına alındığı ve milli kalecinin bu sırada araç içinde olduğu belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.ABD Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, milli takımın California'da kamp yaptığı dönemde ABD'li kalecinin adının karıştığı olayın üzücü olduğu belirtilerek, "Solo, yanlış tercihler yaparak milli takım ve arkadaşlarına kötü bir örnek teşkil etti. Bu nedenle futboldan bir ay men cezası aldı ve kamptan uzaklaştırılmasına karar verildi" ifadeleri yer aldı.Solo ise sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından son aylarda zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, "Federasyonun kararına saygı duyuyor ve hatamı kabul ediyorum. Takım arkadaşlarımı, teknik ekibi ve federasyonu hayal kırıklığına uğrattım. Özür dilerim" ifadelerini kullandı.Ayrıca bu Hope Solo'nun ilk vukuatı değil. Ünlü kaleci daha önce 2012 yılında kocasıyla beraber evli bir çiftle tartıştığı için gözaltına alınmıştı.Dünyanın en ünlü kadın futbolcularından Hope Solo, kız kardeşi ve yeğenine şiddet gösterdiği için kocasıyla beraber ikinci defa tutuklanmıştı. Solo, Kirkland'deki evinde kız kardeşine ve yeğenine şiddet göstermesi nedeniyle iki kez aile içi şiddet nedeniyle tutuklanmıştı.Ünlü kalecinin kız kardeşinde ve yeğeninde ''görülebilir şiddet izi'' bıraktığı da söylendi. Hope Solo'yla beraber kocası eski bir NFL oyuncusu olan Jerramy Stevens da polis tarafından göz altına alınmıştı.ABD'nin en popüler sporcuları arasında yer alan Solo, ABD Milli Takımı'nda olimpiyatlarda altın madalya kazanmış ve 2007 ile 2011'de düzenlenen FIFA Dünya Kupası'na katılmıştı.
Yorumlar | 0
üye profil