Hong Kong'da gözü dönen gösterici, ünlü siyasetçinin kulağını kopardı

Hong Kong'da gözü dönen gösterici, ünlü siyasetçinin kulağını kopardı
Yayınlanma Tarihi: 04.11.2019 10:18 | Değiştirme Tarihi: 04.11.2019 10:19

Sokak olaylarının devam ettiği Uzakdoğu ülkesi Hong Kong'da, bir gösterici ünlü siyasetçi Andrew Chiu'ya saldırdı. Chiu'nun yanına sokulan gösterici ısırarak kulağını kopardı.

Sokak gösterilerinin artarak sürdüğü Hong Kong'da polisin, göstericilerin toplandığı alışveriş merkezlerine düzenlediği baskın sırasında 5 kişiyi yaralayan bıçaklı saldırganın bir siyasetçinin kulağını ısırarak kopardığı bildirildi.

SİYASETÇİNİN KULAĞI KOPTU

Yerel basın, dün, Hong Kong'un Cityplaza semtinde bir alışveriş merkezi dışında meydana gelen olayda, saldırganın etrafına bıçakla saldırarak 2'si ağır 5 kişiyi yaraladıktan sonra kendisini durdurmaya çalışan politikacı Andrew Chiu'nun kulağının bir bölümü ısırarak kopardığını yazdı.

KALABALIKTAN DAYAK YEDİ

Andrew Chiu'nun kulağından ısırıldığı anın görüntüleri yayımlanırken, kurbanlarına "Hong Kong'un Çin'e ait olduğunu" söylediği aktarılan saldırganın, polis gelmeden önce öfkeli bir kalabalık tarafından dövüldüğü kaydedildi.

Hong Kong hükümeti, saldırıyı kınayarak vatandaşlara, siyasi farklılıklarını bir kenara koyarak akılcı davranmaları çağrısında bulundu.