Holmen'e Özel Tebrik

İlk resmi maçında Sivasspor’a performansıyla yıldızlaşan isveçli futbolcu Samuel Holmen, arkadaşlarından da büyük övgü aldı

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2013 09:57
Değiştirme Tarihi: 02.09.2013 09:55
Holmen'e Özel Tebrik

Bu sezon Sivas sınavına kadar 7 resmi maçtaki performansla eleştirilen F.Bahçe, 8. maçta bir patladı pir patladı. Öyle ki ilk 7 maçta 9.33 şut ve 4.42 olan ortalama ile oynayan Kanarya 7 gol üretebilmişti.

Sivas karşısında ise F.Bahçe 22 şutun 16’sında isabet buldu, ağları da 5 kez sarstı. Sarı-lacivertlilerdeki bu değişimin, tek başına olmasa da en önemli faktörlerinden biri kuşkusuz Samuel Holmen. Takımda 11 yabancı bulunması nedeniyle lisansı çıkarılmayan İsveçli idmanlar ve hazırlık maçları dışında forma şansı bulamamıştı.

Krasic’in ayrılması sonrasında ise Holmen kendini 11’de buldu. Mutlu haberi aldığında kendisine “Oo yeni transfer oynuyor, pardon tanışalım. Siz takıma yeni mi katıldınız?” diye takılan arkadaşları İsveçli, maçın ilk yarısında 6 bin 500 metre koşunca performansa hayran kaldılar.

YANAL’DAN ÖZEL TEBRİK

Maç sonu Ersun Yanal da oyuncusunu performansından ötürü özel olarak tebrik etti. Maç bitiminde atılan 5 golün ve takım oyununun özeleştirisi yapılırken özellikle savunmacıların orta sahadaki Selçuk, Meireles ve Holmen’i övmeleri dikkat çekiciydi. Haftalardır rakiplere fazla pozisyon veren F.Bahçe’deki en büyük sıkıntı Emre, Cristian, Topal, ve Alper’in bir türlü baskı yapamaması ve üretken olamamasıydı.

TAKIM ARKADAŞLARI DA ÖVDÜ

Sarı-lacivertli futbolcular Holmen, Meireles ve Selçuk’lu orta sahayı “Sivas maçının orta saha üçlüsü 2 gol yememize rağmen defansı rahatlattı, hücuma da katkı yaptı. Alves daha çok ileri çıktı, gol bile attı. Selçuk top bizdeyken ve hücuma çıkarken defansın göbeğine gelip beklerin önde oynamalarına yardımcı oldu. Holmen o kadar koşup mücadele etti ki yorulmak bilmedi. Önde yaptığı baskıyla Sivas atağa rahat çıkamadı. Bu kadroyla bambaşka bir takım olduk” diye övdüler.