Hollanda kupayı kazanırsa Sneijder...

Space Expedition uzay seyahati şirketinin sahibi Michiel Mol, “Hollanda Dünya Kupası’nı kazanırsa Wesley Sneijder’i bedava uzaya götüreceğim” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2014 14:19
Değiştirme Tarihi: 29.06.2014 15:07
Hollanda kupayı kazanırsa Sneijder...

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder astronot olacak. Space Expedition Corporation isimli uzay turizmi yapan şirketin kurucusu olan Michiel Mol Sneijder’i uzaya götüreceğini açıkladı.

Aynı zamanda Formula 1 takımlarından Force India’nın da başında olan Hollandalı işadamı, “Geçen yıl Sneijder ile görüştüğümüzde bana uzay seyahatlerine ne kadar meraklı olduğunu ve bir gün mutlaka gitmek istediğini söylemişti” dedi.

Mol şöyle devam etti: “Gelecek yıldan itibaren mekiklerimizle uzaya insan götüreceğiz. Sneijder eğer Dünya Kupası’nı kazanırsa kendisine bu seyahati hediye edeceğim ve hiç para almadan uzaya göndereceğim. Hatta yanında arkadaşlarını da getirebilir”.

Bu konuda çok istekli olan Sneijder’in, kupayı kazanmaları durumunda, oldukça pahalı olan bu seyahati kendisine bedava teklif eden ünlü işadamının teklifine olumlu yanıt vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Galatasaray’ın izni gerekecek
Ancak uzay seyahatinin yeni uygulanmaya başlanan bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Michiel Mol, “Sneijder ve arkadaşları bu seyahate katılmaları durumunda umarım bu durum kulüplerini endişelendirmez. Oyuncuların sağlığını ve güvenliğini bire bir ilgilendiren bir konu olduğu için kendilerinin ve kulüplerinin garanti edici bir belgeyi temin etmeleri gerekebilir” ifadelerini kullandı.

İşte Sneijder uzaya gideceği mekik
Haber ile ilgili metin girin!.