Hindistan'da inanılmaz görüntüler... İnek dışkısını birbirlerinin üzerine sürdüler

Hindistan'da kutsal olarak kabul edilen Gübre Festivali Diwali'nin son günleri, yerel halk tarafından büyük bir coşkuyla kutlandı. Çok sayıda kişi, birbirlerinin üzerine inek dışkısı sürüp bu coşkuyu sonuna kadar yaşadı. Çok sayıda kişi ise kendilerini ineklere çiğnetti. Hindistan'da yerli halkın inancına göre Beereshwara Swamy adlı tanrı, inek dışkısı içerisinde doğdu.

Yayınlanma Tarihi: 19.11.2020 15:57
Değiştirme Tarihi: 19.11.2020 15:57

Hindistan'da Gübre Festivali Diwali, büyük bir coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Yerel halk, kutsal olarak gördüğü Gübre Festivali Diwali'nin son günlerinde birbirlerinin yüzlerine inek dışkısı sürüp kutladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Diwali'nin son haftasını Gorehabba Festivali olarak kutlayan Hintler, ineklere taptığı için bu hayvanlardan elde edilen her türlü nesneyi kutsal kabul ediyor.Yaklaşık iki yüz kişilik grup ise, kendilerini ineklere çiğnetti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Öte yandan, Yerlilerin inancına göre Beereshwara Swamy adlı tanrı inek dışkısı içerisinde doğdu. Hindistan’da geçtiğimiz günlerde Hindu milliyetçisi olan Başbakan Narendra Modi, hayvanların daha fazla korunması için baskıda bulunarak birçok Hint eyaletinde uzun süreliğine et kesimini yasaklamıştı.

Kaynak: DHA