Hindistan'da 40 günlük sokağa çıkma yasağı kalktı, halk birbirini ezdi

Koronavirüsün etkisinde olan dünyada, sosyal hayat kademeli olarak eskiye döndürülmeye çalışıyor. Bazı ülkeler bu kapsamda aldıkları kararları gevşetmeye başladı. O ülkelerden biri de, salgın sonrası sert kurallar koyan Hindistan... Ülkede dün sokağa çıkma yasakları gevşetildi ancak ortaya istenmeyen görüntüler çıktı. Çok sayıda kişi, alkol almak için dükkanların önünde uzun kuyruklar oluşturdu, sosyal mesafe kuralları ise hiçe sayıldı.

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2020 09:31
Değiştirme Tarihi: 05.05.2020 09:31
Hindistan'da 40 günlük sokağa çıkma yasağı kalktı, halk birbirini ezdi

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirlerin gevşetilmeye başlandığı Hindistan'da dün sokağa çıkan halk, sosyal mesafe kurallarını göz ardı ederek, günlerdir alamadakları ürünlere hücum etti. Binlerce insan alkol satan bayilerin önünde uzun kuyruklara girerken, sosyal mesafe kuralları gözardı edildi.

Corona virüsüyle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasaklarının gevşetildiği Hindistan’da alkol satan dükkan ve büfelerin önünde arbede çıktı.

Haber ile ilgili metin girin!.

40 gündür alkol satın alamayan Hint vatandaşları, uzun kuyruklar oluşturdu. Sosyal mesafe kurallarının uygulanmadığı kuyruklarda sık sık kavga çıktı. Yaşanan gerilimi ve tartışmayı elindeki cop ve sopalarla durdurmaya çalışan güvenlik güçleri çok sayıda insanı gözaltına aldı.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olmasına rağmen ülkede corona virüsü vaka sayısının diğer ülkelere göre görece düşük olmasının sebebi olarak sıkı önlemler ve yasaklar gösteriliyordu. Hindistan’da resmi verilere göre corona virüsünden yaşamını yitirenlerin sayısı 1.566 olarak açıklanırken toplam vaka sayısı da 46.437.

Kaynak: SÖZCÜ