Hiçbir belirtisi yoktu! Ama koronavirüs çıktı!

Sarıyer'deki evinde karantina altında olan bir vatandaş, "Ben testi hiçbir belirti ,semptom yaşamadan n yaptırdım. Bu testi yaptırmamış olsaydım şu an sokakta aranızda olacaktım" diyerek şaşırttı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 11:26
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 11:26
Hiçbir belirtisi yoktu! Ama koronavirüs çıktı!

Koronavirüs nedeniyle evlerinde karantina altına alınan kişiler, her gün polisler tarafından kontrol ediliyor. Her sabah kendilerine gelen listeyi alan polis memurları evde karantinada bulunan kişilere, evde kalmaları, sokağa çıkmaları dahilinde hem idari hem de adli işlem yapılacağını belirtiyorlar. Bu kişilerin ihtiyaçları olduğunda ise rahatlıkla 155’i ya da polis merkezini aramaları isteniyor.

"ARANIZDA OLACAKTIM..."

Bu denetimlerden birinde Sarıyer'de ziyaret edilen 3 kişilik aileden 2 kişinin testi pozitif çıkmıştı. Evde karantinada bulunan hasta, “Benim geçen hafta cuma akşamı pozitif,  eşimin ise pazartesi pozitif olduğu ortaya çıktı. O günden beri evdeyiz. Nerdeyse hiç belirti, semptom yaşamadan test yaptırdım ve pozitif çıktı. Biz aile olarak ciddi korunuyor ve iyi izole ettiğimizi düşünüyorduk. Gerçekten dikkat etmek lazım. Kalabalıklara karışmamız lazım. Ben testi hiçbir semptom olmadan  yaptırdım. Bu testi yaptırmamış olsaydım şu an sokakta aranızda olacaktım. En basitinden ekmeğinizi bile alamıyorsunuz. Komşular yardımcı oluyor. Evde bile maskeliyiz. Kızımızın ise negatif ama o da karantinada” açıklamasıyla şaşırttı. 

(DHA)