HES kodu geçim kaynağı oldu

Diyarbakır Adliyesi'nin önünde 2 yıldır arzuhalcilik yapan 22 yaşındaki Mehmet Ali Askan, getirilen HES kodu şartıyla birlikte ile vatandaşlara artık HES kodu uygulamasında da destek oluyor. 

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 10:20
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 10:21
HES kodu geçim kaynağı oldu

Diyarbakır Adliyesi karşısında arzuhalcilik yapan Mehmet Ali Askan, vatandaşların HES kodu uygulamasında sorun yaşadığını görerek, dilekçe yazmanın yanı sıra HES kodu uygulamasında da başvuranlara yardım ediyor. Kamu kurumlarına HES kodu ile girilmesi zorunluluğunun ardından, vatandaşların girişte zorlandıklarını gördüğünü belirten Askan, "Adliyeye giren vatandaşların çoğu HES kodu almayı bilmiyor. Bazıları da koşuşturuyor. Benim de aklıma böyle bir fikir geldi. Bu şekilde gelen müşterilere dilekçe yazıyorum ve HES kodunda yardımcı oluyorum. Geçimimi bu şekilde sağlıyorum" diye konuştu. 

HEDEFİ, HUKUK FAKÜLTESİ 

İleride hukuk fakültesi okumak istediği için deneyim de kazandığını ifade eden Askan, "Şimdiden hem çalışıyorum hem de bilgi birikimi oluyor. Bir nevi staj gibi oluyor. Aslında bu işler konusunda iyiyim ama Diyarbakır'da son iki yıldır iş yok. Aslında iş bulamadığım için de bunu yapıyorum. Bu işi yapmamın asıl sebebi sevmem ve ilgi duymamdır" dedi. 

(DHA)