Herrera'dan ManU Açıklaması

Athletic Club forması giyen Ander Herrera, iddiaların aksine Manchester United ile herhangi bir anlaşma yapmadığını dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2013 20:46
Değiştirme Tarihi: 04.09.2013 20:43
Herrera'dan ManU Açıklaması

Athletic Club forması giyen Ander Herrera, iddiaların aksine Manchester United ile herhangi bir anlaşma yapmadığını dile getirdi.

Transfer sezonunun son günlerinde Manchester United'a transfer olacağı iddia edilen Herrera, Bask ekibinde kaldı. Hakkındaki transfer spekülasyonlarına değinen Herrera, İngiliz ekibiyle mutabakata vardığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Herrera, "United ile anlaşmadım. Manchester'ın benim için teklif yapacağını biliyordum ama sonuçta bu gibi durumlarda kulübümün hareket tarzını hepimiz biliyoruz. Doğal olarak da anlaşma ile ilgili soruları United'a sormanız gerekiyor." diyerek topu İngiliz ekibine attı.

Kulübünün kendisini satmama sebebini de anlayışla karşılayan Herrera, "Hem Manchester United tarafından istenildiğim için hem de Athletic'in beni takımda duymasından dolayı son derece gururluyum. Transfer gerçekleşmediği için de kırgın değilim. United teklifini yaptı ama takımım kabul etmedi. Durumu anlayabiliyorum." dedi.

Son olarak heyecanlandığını saklamayan Herrera, "United bana teklifte bulununca en iyi kulüplerden birinde oynama şansım olduğu için çok heyecanlanmıştım. Fakat LFP binasındaki avukatlarla en ufak bir ilgim yok. Bu arada varsayımlar üzerine de konuşmayacağım. Sizlere olanı söylüyorum. Hiçbir zaman United ile görüşmedim. 36 milyonu verip beni Athletic'ten daha fazla heyecanlandırmalıydılar. Ama kendimi bu süreçte hiç Athletic'ten başka bir kulüpte düşünmedim." sözlerini sarf etti.

Herrera, 2011'den bu yana Bask ekibinde top koşturuyor.