Her şey dahil oteller ve açık büfe konsepti için çok önemli açıklama TÜROB Başkanı'ndan geldi

Koronavirüs salgını sonrası en çok merak edilen sorularan biri, 'Bu sene tatile gidilebilecek mi?', diğeri ise 'oteller her şey dahil konseptinde hizmet verecek mi?' oldu. Yaz aylarının başlamasıyla birlikte tatillerini de planlayan insanlar için açıklama Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin'den geldi. Son dakika haberine göre Başkan Eresin, Her Şey Dahil tatil konseptinde herhangi bir kısıtlamanın olmayacağının altını çizdi ve eskiyle aynı şekilde devam edeceğini belirtti. İşte habere ilişkin detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2020 12:20
Değiştirme Tarihi: 16.05.2020 12:20
Her şey dahil oteller ve açık büfe konsepti için çok önemli açıklama TÜROB Başkanı'ndan geldi

Her şey dahil oteller hizmet verecek mi? 2020 yaz tatil dönemi için merak edilen sorulardan biri de bu oldu. Konuyla ilgili açıklamayı TÜROB Başkanı Müberra Eresin yaptı. Turizm ve konaklama sektörüyle ilgili son durumu değerlendiren Eresin, 2020 yaz tatili için beklentilerini de belirtti. 

Ortada öngörülemeyen bir durum var diyen Eresin, tüm dünyada olduğu gibi koronavirüs salgınından Türkiye'nin de etkilendiğini söyledi. Salgın nedeniyle hem küresel hem de Türkiye açısından olağandışı bir dönemin ortasında bulunulduğunu söyleyen Eresin, geleceğe dair planlamaların yapılmasının da güçleştiğini söyledi. 

NORMALLEŞME OLACAK MI? OLACAKSA NE ZAMAN?

Sektörümüz adına iyimser olmak zorundayız diyen Müberra Eresin, koronavirüs pandemisi sonrası normalleşmenin ne zaman başlayacağını ve tehlikenin tamamen ne zaman geçeceğinin tahminini yapmanın imkan dahilinde olmadığını ifade etti. Eresin açıklamalarına devam etti.

"İyimser bir tabloya göre devam ediyoruz" diyen Eresin, haziran ayının ikinci ayını işaret etti. Yavaş yavaş da olsa bir hareketlenmenin olacağını söyleyen Eresin, bu tarih itibariyle normalleşmenin ilk adımları da atılmış olacağını umut ettiğini söyledi. 

HER ŞEY DAHİL OTELLER AÇIK OLACAK MI? AÇIK BÜFE HİZMET VERECEK Mİ?

Türkiye'ye yurtdışından turist gelmesinin ve yerli turistin de vazgeçilmezleri arasında yer alan açık büfeler ve her şey dahil otel konseptinin olup olmayacına ilişkin konuşan Müberra Eresin, aslında tatil denilince ilk akla gelen bu konuya açıklık getirdi. Koronavirüs salgınının başladığı ilk günlerde sabah öğle akşam açık büfe hizmetinin kaldırıldığını söyleyen Eresin, ‘kahvaltı tabağı ve set menü’ uygulamasına geçilmesine yönelik tavsiye kararımız var" dedi. Bu durumun da uzun sürmeyeceğini kaydeden Eresin, ilerleyen dönemde tamamen eskiye dönüşün olacağını ve tedbirlerle birlikte kalınan yerden devam edileceğini yani her şey dahil konseptinin uygulanacağını belirtti.