Her şey bir oyunla başladı! Torpil patladığı için sol gözünü kaybetti!

Ordu Ünye'de torpille oynamak isterken sol gözünü kaybeden A.A.B., "Kimse torpil almasın, bizim gibi olmayın. Eğer benim gibi olursanız çok üzülürsünüz" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2020 09:51
Değiştirme Tarihi: 25.09.2020 09:51
Her şey bir oyunla başladı! Torpil patladığı için sol gözünü kaybetti!

Ordu Ünye'de 17 Eylül'de, A.A.B. (14), Y.D. (15) ve A.E.Ç. (11), oyun oynamak için yaktıkları torpili cam kavanoza koydu. Kapağı kapatılan kavanozun içindeki torpilin patlamasıyla 3 çocuk, kırılan cam ve torpil parçalarının vücutlarına isabet etmesi sonucu yaralandı. Durumu ağır olan A.A.B.'nin sol gözünün görme yetisini kaybettiği belirtildi. Hasta yatağında konuşan A.A.B., "Kimse torpil almasın, bizim gibi olmayın. Eğer benim gibi olursanız çok üzülürsünüz. Tehlikeli şeylerle oynamayın, torpil çok tehlikeliymiş" dedi. 

"SATIŞLARI YASAKLANSIN, HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ"

Baba Ertuğrul B. ise, "Doktorlar, sol gözünün tamamen görme yetisini yitirdiğini söyledi. Enfeksiyon riskinden dolayı taburcu olmuyoruz, hastanede gözlem altındayız. Olayla ilgili sözlü ifademizi verdik ve kamu davası açıldı. Bu torpiller her yerde, herkes kolaylıkla ulaşabiliyor ve çok da ucuza satılıyor. Yetkililere seslenmek istiyorum. Çocuklarımıza zarar veren bu tür patlayıcıların satılması yasaklansın. 18 yaşından küçüklere torpil satılması yasak ama buna rağmen satılıyor. Bu torpili satan bakkalla ilgili maddi ve manevi elimizden geleni yapacağız. Hakkımızı arayacağız" açıklamasını yaptı. 

(DHA)