Her satırı korkunç... İstanbul'da ikinci Palu Ailesi vakası! Babası yıllarca taciz etmiş

Her satırı korkunç... İstanbul'da ikinci Palu Ailesi vakası! Babası yıllarca taciz etmiş
Yayınlanma Tarihi: 10.01.2020 19:32 | Değiştirme Tarihi: 10.01.2020 19:32

İstanbul'dan gelen son dakika haberi kanınızı donduracak cinsten. Babası ve ağabeyinden yıllarca cinsel istismar ve işkence gördüğünü iddia eden genç kız, savcılığa başvurdu. Akıllara suç makinesi haline dönen Palu ailesi geldi

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre; İstanbul'da yaşayan 19 yaşındaki Özlem K., 3 yıl boyunca babası Hüseyin K. (53) ve ağabeyi Erdem K. (23) tarafından işkence ve cinsel istismara uğradığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ailesinin şiddetine sadece kendisinin değil kardeşlerinin de maruz kaldığını anlatan genç kız 21 yaşındaki ağabeyi Vefa K.'nin anne ve babası tarafından küçük kız kardeşlerine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikâyet edildiğini ve haksız yere 5 ay cezaevinde yatmasına neden olduklarını ileri sürdü.

'BABAM TARAFINDAN SİSTEMATİK TACİZE UĞRADIM'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı genç kızın şikayetinin ardından baba Hüseyin K., ve ağabey Erdem K., hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifadeleri alınan şüpheliler cinsel taciz ve işkence iddialarını yalanlayarak Özlem K.'nın akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia etti. Özlem K., savcılıkta verdiği ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Babam Hüseyin K., Annem Ceyhan K., ve abim Erdem K.'den şikayetçiyim. Babam Hüseyin K.'den 2016 senesinde tacize uğradım. Cinsel taciz olayı 2016 yılının Haziran ve Temmuz ayında meydana gelmiştir. Babam bana dayak atarken özel yerlerime dokunuyordu.

'BABAM VE ABİM TACİZ EDER ANNEM GÖZ YUMARDI'

Ben daha önce ailemden cinsel tacize ve şiddete uğradığım için çocuk esirgeme kurumuna yerleştim. Annem Ceyhan K., ise babamın bizlere uyguladığı şiddet ve taciz olayların gördüğü halde sesini çıkarmıyordu. Abim Erdem K. ise 2015 yılının güz aylarında defalarca beni ellemeye çalıştı."

Genç kızın ifadelerinin ardından yürütülen soruşturma sonunda anne Ceyhan K., baba Hüseyin K., ve büyük ağabey Erdem K., hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'Basit yaralama' suçları kapsamında iddianame düzenlendi.

3 KARDEŞ GİZLİCE EVİ TERK ETTİ

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan şüpheliler geçtiğimiz günlerde hakim karşısına çıktı. Mahkemede ifadesi alınan baba Hüseyin K., üzerine atılı suçlamaları reddederek mağdurenin öz kızı olduğunu ve kendisine iftira ettiğini anlattı. 2016 yılının ortalarında ailecek toplandıklarını anlatan baba, oğlu Vefa'nın kız kardeşleri olan Özlem ve Meryem ile birlikte evden ayrılmak istediklerini söylediklerini ifade etti. O dönemde henüz yaşlarının 18, 16 ve 14 yaşlarına olduğunu söyleyen baba gitmelerine izin vermediğini, sabah olduğundaysa çocuklarının evden gittiklerini anlattı.