Her satırı kan dondurdu! Bilardo sopasıyla dinlene dinlene dövüp hastane önüne bıraktılar

Adana'da çiftçilik yapan Cihat Ercan, 60 bin TL karşılığında kiraladığı arazisinin parasını alıp tarlayı kullandırtmadığı iddiasıyla evinden alınıp saatlerce dövüldü. Bilardo sopasının kullanıldığı korkunç olayda Cihat Ercan hayatını kaybetti. İşkenceli cinayetle ilgili 7 zanlı gözaltına alınırken, bu zanlılardan 6'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan zanlıların dövüp yaralı halde hastane önüne bıraktıkları Cihat Ercan'ın görüntüleri de güvenlik kamerasına yansıdı. Cihat Ercan'ın ön otopsi raporunda kafatasında, yüzünde ve vücudunda çok sayıda darba bağlı kırık belirlenirken, ciğerinde de çok miktarda su olduğu tespit edildi.

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 10:46
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 10:46

Korkunç olay 22 kasım günü Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşanadı. 49 yaşındaki Cihat Ercan, 60 bin TL karşılığında Eren Yiğit'e arazini kiraladı. Ercan, Yiğit'ten parayı aldı ancak tarlayı kullanmasına izin vermedi. Bunun üzerine de Eren Yiğit parasını geri istedi. Cihat Ercan parayı geri vermedi. Bunun üzerine Yiğit, arkadaşlarıyla Ercan'ın evine gitti ve evden aldıkları Ercan'ı Adana'daki bir portakal bahçesine götürdü. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Cihat Ercan'ın elleri ve ayakları bağlandı ve bilardo sopasıyla darbedilmeye başlandı. Vücudunda darbe almayan yeri kalmamıştı. Ercan kendinden geçip bayıldı. 

Bu sırada ailesi, Ercan'ın eve dönmediğini Jandarma'ya bildirip kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma ekipleri, Cihat Ercan'ın Adanaya götürüldüğünü belirledi. Bunun üzerine de Adana Emniyeti şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

DİNLENE DİNLENE İŞKENCE YAPTILAR

Bu arada zanlılar yakalanmamak için Ercan’ı başka bir bahçeye götürerek dövmeye devam ettiler. Öğlen olunca zanlılar acıkıp şehir merkezine gelip yemek alarak tekrar bahçeye döndü. Zanlılar yemek molası verdikten sonra Ercan’ı dövmeye devam etti. Zanlıların bilardo sopalı işkenceyle de yetinmeyerek Ercan’ın başını suya sokup dakikalarca işkence yaptı. Bu arada cinayet dedektifleri Ercan’ın bulunması için yaptığı çalışmada onu kaçıranlar arasında olduğu öne sürülen Umut Y.’yi yakaladı. Polis Umut Y.’yi çapraz sorguya alarak Ercan’ın nerede olduğunu öğrenmeye çalıştı.

Bu arada olay günü saat 18.00 sıralarında kentteki özel bir hastanenin önüne bırakılan yaralı bir kişinin, saat 23.00 sıralarında hayatını kaybettiğini ve bu kişinin Cihat Ercan olduğunu belirledi. Bunun üzerine cinayet dedektifleri Umut Y.’nin sorgusunu derinleştirdiğinde Cihat Ercan’ı, Eren Yiğit kardeşi Umut Y., Zeynel Abidin A., Edip E., Zahir S., Serdal Ş. ve Murat S. tarafından kaçırılıp darp ettiği belirlendi. Polis hemen bu zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Polis bir süre sonra zanlıları yakaladı.

SIRTINDA İKİ BİLARDO SOPASI KIRDI

Polisin çalışması sonucu Cihat Ercan’ın evinden kaçırıldıktan sonra Adana’daki bir bahçe evine getirildiği ve burada işkence edildiği ortaya çıktı. Ercan’ın elleri ve ayakları bağlanarak bilardo sopalarıyla darp edildiği, başının suya sokulduğu öğrenildi.

Şüphelilerden Eren Yiğit’in, Ercan’ın sırtında 2 bilardo sopası kırdığı öne sürüldü. Gözaltına alınan Eren Yiğit’in, ifadesinde, öldürmek istemediklerini, paralarını almak için korkutmak amacıyla Ercan’ı darp ettiklerini söylediği iddia edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Murat S. ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hayatını kaybeden Cihat Ercan Tarsus ilçesinde toprağa verilirken, ön otopsi raporunda kafatasında, yüzünde ve vücudunda çok sayıda darpa bağlı kırık belirlenirken, ciğerinde de çok miktarda su olduğu tespit edildi.

Kaynak: İHA