Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Her mahalleye gezici açık hava sineması

Her mahalleye gezici açık hava sineması

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği Maltepe Kültür Merkezi’nin (AKA-DER) Yalı Mahallesi Beşçeşmeler’de düzenlediği kahvaltıya katıldı.

18.06.2014 11:41

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği Maltepe Kültür Merkezi’nin (AKA-DER) Yalı Mahallesi Beşçeşmeler’de düzenlediği kahvaltıya katıldı. Başkan Kılıç kahvaltıda, “Her mahallede gezici açık hava sineması oluşturmayı düşünüyoruz” dedi.

Kongre ve fuar merkezi yapacağızKılıç konuşmasına şöyle devam etti: “Maltepe’yi ilgi çeken bir ilçe haline getirmeyi düşünüyoruz. Bunun için uluslararası bir kongre ve fuar merkezi yapacağız. Maltepe’ye böylelikle turist çekeceğiz, esnaf kazanacak, Maltepelinin yüzü gülecek. Başıbüyük’teki hazine arazisinde yapmayı düşündüğümüz fuar merkezinde yaklaşık 10 bin kişilik bir konser alanı da olacak ve dünya çapında sanatçılar burada konser verebilecek." Gezici açık hava sinemalarıSalı günü düzenledikleri “Halk Buluşmaları”nın önemine vurgu yapan Kılıç, “Maltepe’de kültür-sanat noktasında çok büyük açıklarımız var. Türkan Saylan Kültür Merkezi bu konuda tek merkez olamaz. Biz Maltepe’nin merkezinde en az iki sinema salonu olmasını istiyoruz, bunun yanında tiyatro salonları da olmalı. Hatta açık hava sineması özendirilmeli. Vatandaşlarımızın bir sinema kültürü olmalı, klasikleri bilmeliler, bu konuda konuşabilmeliler. Biz belediye olarak bu noktada 18 mahallemize gezici bir açık hava sineması hizmeti getirmeyi düşünüyoruz” dedi. Kahvaltı sonrası AKA-DER’in çalışmaları hakkında da bilgi alan Kılıç, esnafla tokalaştı ve Balans Resim Atölyesi’ni ziyaret etti. 
Yorumlar | 0
üye profil