Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Helal Olsun Kızlar! İki Madalya Birden Geldi!

2012 Londra Olimpiyat Oyunları kadınlar 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin altın madalya Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı.

10.08.2012 22:57

Londra Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metre finalinde Türk atletler Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı.Tarihe geçen 1500 metre!Olimpiyat Stadı'nda yapılan kadınlar 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin 4:10.23'lük derecesiyle birinci olurken, Gamze Bulut da 4:10.40 ile ikinci sırayı elde etti.Yarışın başlamasıyla birlikte Gamze Bulut ve Aslı Çakır Alptekin, öndeki grupta yer aldılar. Gamze Bulut, ilk 400 metreyi lider geçerken, Aslı Çakır Alptekin de ilk 5 içinde koştu."1500 metre taktik savaşıdır"Son tura da Gamze lider girdi. Son 300 metrede atağa kalkan Aslı Çakır Alptekin, liderliği ele geçirdi. Son düzlüğe de lider giren Aslı Çakır Alptekin, yarışın sonuna kadar liderliğini korudu. Gamze de ikinci sırada yarışı bitirince Türkiye olimpiyat oyunlarında 1500 metreyi iki madalyayla kapadı.Yarışta üçüncülüğü Bahreynli Jamal Maryam Yusuf 4:10.74 ile elde etti."Performans değerlendirme merkezi kurmalıyız"Son Avrupa Şampiyonası'nda da Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut da gümüş madalya kazanmıştı. İki atlet, Avrupa Şampiyonası'ndaki başarılarını olimpiyatlarda da tekrarladı.ATLETİZMDEKİ İLK ALTIN MADALYA!Aslı Çakır Alptekin'in aldığı altın madalya Türkiye'nin olimpiyat oyunlarında atletizm dalındaki ilk altın madalyası oldu."Cumhuriyet tarihinin en büyük başarısı"Atletizmde Türkiye daha önce 1948 Londra Olimpiyatları'nda 3 adım atlamada Ruhpi Sarıalp ve 2004 Atina Olimpiyatları'nda çekiç atmada Eşref Apak ile bronz, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda da 5 bin ve 10 bin metrede Elvan Abeylegesse ile 2 gümüş madalya kazanmıştı.

Aslı ve Gamze'nin Başbakanımız İle Görüşmesini İzlemek İçin TıklayınızHaber ile ilgili metin girin!.FENERBAHÇE'DEN KUTLAMA MESAJIFenerbahçe Kulübü, Londra Olimpiyatları'nda 1500 metre yarışını ilk sırada bitirerek altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ve ikinci sırayı alarak gümüş madalya kazanan Gamze Bulut için kutlama mesajı yayımladı.Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ''Ülkemiz adına tarihi bir gün; tebrikler Aslı Çakır Alptekin, tebrikler Gamze Bulut'' denilirken, ''2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, 1500 metre finalinde altın ve gümüş madalyayı kazanma başarısı gösteren kızlarımızı yürekten kutluyor, Gamze Bulut'un ailemizin bir parçası olması nedeniyle ayrıca gurur duyuyoruz'' ifadeleri kullanıldı. Bir Madalya'da Nur Tatar'dan Haberini Okumak İçin Tıklayın...Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil