Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
HDP'nin adayına 'aile' şoku!

HDP'nin adayına 'aile' şoku!

7 Haziran seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Rize 2. sıra milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun'u akrabaları basın açıklaması yaparak, tepki gösterdi. Aile, "daha önce uyardık. Ancak aday oldu. Biz de akrabalıktan reddettik" dediler.

14.04.2015 14:57

Basın açıklaması düzenleyen Karafazlı Ailesinden Ali, Lokman, Harun, Birkan, Yüksel, Akif ve Osman Karafazlı, yaptıkları açıklamada HDP’den Rize 2. Sıra Milletvekili olan Selda Karafazlı Kurşun’u ve ailesini akrabalıktan sildiklerini belirttiler.

 Okur53.com sitesinin haberine göre Rize’de Nabız Gazetesi sahibi Gençağa Karafazlı’nın kızı olan Selda Karafazlı’yı ve ailesini adaylık konusunda daha önce uyardıklarını ifade eden Karafazlı Ailesi; “HDP ülkemizde bilinen bir terör örgütünün devamıdır. Karadeniz bölgesinde hiçbir yapılanmaya girememiş ve halk tepkisini ortaya koymuştur. Siyasi partilere karşı değiliz. Her partide mutlaka Karafazlı ailesi vardır. Ancak HDP gibi terör örgütünün yanında yer alan ve İmralı adasında başı bulunan bir partiden akrabamızın aday olması bizleri üzdü” dediler.

 "Bundan böyle aileyi siliyoruz"

 Aile adına açıklama yapan Ali ve Lokman Karafazlı, ”Aile büyüklerimizle birlikte, Amcamızın oğlu olan Gençağa Karafazlı’nın kızı Selda Su Karafazlı Kurşun’un HDP’den ikinci sıra adayı olmasına karşı çıktık. Amcamızın oğlunu uyardık, sokakta gezecek yüzümüz kalmadı. Gençağa’nın abisi Mustafa Karafazlı şiddetle adaylık konusuna karşı çıktı ve defalarca uyarılarda bulundu, ancak bizi dinlemedi. Uyarılarımızı dikkate almayan Gençağa Karafazlı artık bundan böyle bizim akrabamız, yakınımız değildir. Bundan böyle kendisi ile hiçbir bağımız ve bağlantımız kalmadı. Aile olarak HDP’yi siyasi parti olarak kabul etmiyoruz. Ona destek veren amcamızın oğlunu da aileden siliyoruz. Bundan böyle böyle bir isim bizim ailede yoktur” dediler.

Babası destekliyor

Rize'den HDP'nin milletvekili adayı olması üzerine akrabaları basın toplantısı yaprak akrabalıktan rettettikleri Selda Karafazlı Kurşun'a anne ve babası destek çıktı. Karafazlı'nın gazeteci ve İHD yöneticisi babası Gençağa Karafazlı, "Kızımız, cesurca bir adım attı. Kızımız üzerinden HDP'nin Rize'deki çalışmalarına engel olmak istiyorlar. Selda, çalışmalarını sürdürecek, adaylıktan asla çekilmeyi düşünmüyor" dedi. 

Yorumlar | 0
üye profil