Hazal Tektaş cinayetinde Hazal'ın mesajları ortaya çıktı!

İstanbul'da sokak ortasında öldürülen Hazal Tektaş'ın, Mehmet Ali Atış tarafından defalarca tehdit edildiği ortaya çıktı. Genç kızın yakın arkadaşı Beste T., Hazal'ın ölümünden bir süre önce katil zanlısı tarafından alıkonulduğunu ve arkadaşının kendisine attığı mesajları gösterdi. 

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 09:44
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 09:44
Hazal Tektaş cinayetinde Hazal'ın mesajları ortaya çıktı!

19 yaşında sokak ortasında katledilen Hazal Tektaş'ın yakın arkadaşı Beste T., çarpıcı açıklamalar yaptı. Arkadaşının uzunca bir süredir tehdit edildiğini söyleyen Beste T., Mehmet Ali Atış'ın Hazal'ı, cinayetten önce bir yerde alıkoyduğunu belirten mesajlarını gösterdi. 

Söz konusu mesajlarda, genç kızın "O çocuk (Mehmet) vardı ya, yine geldi. Silahla beni alıp götürdü, bir yere kilitledi. Polise haber verdim, yakalandı" mesajını attığı görüldü. Ayrıca Hazal'ın defalarca Mehmet Ali Atış tarafından tehditlere maruz kaldığı ancak ailesine zarar gelmesinden korktuğu bildirildi. Beste T., Hazal'ın mesajlarıyla birlikte zanlı hakkında şikayetçi olduğunu söyledi. 

"DEFALARCA KAÇIRMAYA ÇALIŞTI"

Beste T., "O katil en son Hazal'a 'ya beni öldür ya da benim ol' demişti. Şimdi hem kendini hem Hazal'ı öldürdü. Daha önce de Hazal'ı zorla bir pansiyona götürmeye çalışmıştı. Orada silahla korkutmuştu. Hazal şikâyetçi olduğunu yazmıştı bana. Defalarca Hazal'ı kaçırmaya çalıştı" açıklamalarını da yaptı.  

Haber ile ilgili metin girin!.

(Sabah Gazetesi)