Hayrete düşüren olay! Mesanesinden 2 kilo taş çıktı!

Denizli'de yaşanan olayda, 73 yaşındaki Halil Kul'un yapay mesanesinden 5 parça halinde 2 kilogram ağırlığında taş çıkarıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 22:18
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 22:18
Hayrete düşüren olay! Mesanesinden 2 kilo taş çıktı!

Denizli Merkezefendi ilçesine bağlı Yeşilyayla Mahallesi'nde yaşayan Halil Kul, 16 yıl önce mesane tümörü nedeniyle alınan idrar torbasının yerine kalın bağırsaklardan idrar torbası yapıldığını belirtti. Ameliyat edildikten bir süre sonra böbreklerinden rahatsızlanarak taş düşürdüğünü anlatan Kul, "14-15 yıldır biriken, düşmeyen taşlar, idrar torbasında kalanlar büyümüş. Rahatsız ediyordu. Dayanamayınca bu yıl doktorlara gittim. Filmlerde bilemediler. En sonunda üniversitede taşı gördüler. Açık ameliyatla taşı aldılar. Çok şükür rahatladım." dedi. 

DOKTORLAR ŞAŞIRDI 

Ameliyatla çıkarılan taşlara doktorların da şaşırdığını dile getiren Kul, "Doktorlar, 'Biz de böyle büyüklükte taşı ilk kez görüyoruz. Mesanede böyle taş mı olur?' diyorlar. 5 parça taş çıktı, ikisi büyük. Hastanede doktorlar, hemşireler hepsi fotoğrafını çekti, merak ettikleri, şaşırdıkları için. Hastaneden taburcu edildikten sonra taşları da eve getirdim. Bu taşları merak edip eve görmeye gelenler oluyor. Bunları ömür boyu saklayacağım." açıklamasını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.(AA)