Haydi Şimdi Kampanyası’na katılan Rezan Epözdemir kimdir, ne iş yapıyor?

TV8 ekranlarında canlı olarak yayınlanan Haydi Şimdi Kampanyası’na Rezan Epözdemir de katıldı. Avukat Rezan Epözdemir, Dizüstü Bilgisayar Desteği için kampanyaya 100 bin liralık bağışta bulundu. Peki, Rezan Epözdemir kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 00:52
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 00:52
Haydi Şimdi Kampanyası’na katılan Rezan Epözdemir kimdir, ne iş yapıyor?

Acun Ilıcalı tarafından TV8’de canlı olarak düzenlenen Haydi Şimdi kampanyası yoğun ilgi görüyor. Programa canlı olarak bağlanan Rezan Epözdemir de kampanyaya 100 bin liralık bağış ile katkıda bulundu. Peki, Rezan Epözdemir kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

REZAN EPÖZDEMİR KİMDİR?

Rezan Epözdemir, İstanbul Fatih doğumludur. İlköğretimi Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim Okulunda okumuş ardından Dr. Refik Saydam İlköğretim okulunda tamamlamış Lise eğitimini ise Osman Ülkümen Lisesinde okumuştur.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2. olarak bitiren Av. Dr. Rezan Epözdemir, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim dalında tamamlayarak onur derecesi ile mezun olmuştur.

Akabinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dalında “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması” isimli doktora tezini başarıyla tamamlayarak yüksek onur derecesi ile Hukuk Doktoru olmuştur.

İlki “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması”, diğeri “Taraf Ehliyeti” olmak üzere yayınlanmış iki adet kitabı bulunmaktadır.

Çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Çeşitli dergi ve gazetelerde, “Türk Ceza Hukukunda Tefecilik Suçu”, “Yeni Düzenlemeler Işığında Uzlaştırma Müessesine Bakış”, “Koruma Tedbirleri Nedeniyle Tazminat”,”Gönüllü Vazgeçme”, ”Bilişim Sistemlerinde Arama ve El Koyma Tedbirleri”, ”İddianamenin İadesi”, ”Ceza Muhakemesinde Müdafinin Önemi, Hukuki Statüsü ve Müdafiden Yararlanma Biçimleri”, ”Verileri Hukuka Aykırı olarak verme veya Ele Geçirme Suçu” “2010 Anayasa Değişikliklerinde Çocuk Hakları ile Uluslararası Sözleşmeler Arasındaki İlişki”, “Yargıçların Tutuklama Kararları İle İlgili Hukuki Sorumluluğu”, “Basın Açıklamalarıyla Kişilik Haklarının İhlalinde Hukuka Aykırılık”, “İspatın Konusu” başlıklı makaleleri yayımlanmıştır. Günümüzde kamuoyunun takip ettiği bir çok önemli dosyada Avukat olarak görev yapmaktadır.

Av. Dr. Rezan Epözdemir İstanbul Beşiktaş’ta Analiz Hukuk Bürosu bünyesinde yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Aslen baba tarafından Bitlis’lidir.