Haydi Şimdi Kampanyası’na 1 milyon lira bağışta bulunan Hüseyin Yücel kimdir?

Hüseyin Yücel, TV8’de düzenlenen Haydi Şimdi kampanyasına bir milyon liralık bağışta bulundu. Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı olan Hüseyin Yücel kimdir?, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere alınacak dizüstü bilgisayar için yaptığı bağışla gecenin merak edilen ismi oldu. Peki,  Hüseyin Yücel kimdir? 

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 10:45
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 10:45
Haydi Şimdi Kampanyası’na 1 milyon lira bağışta bulunan Hüseyin Yücel kimdir?

Bu akşam TV8 ekranlarda Acun Ilıcalı tarafından canlı yayında düzenlenen Haydi Şimdi kampanyası, birçok değerli işadamı tarafından destek görüyor. Gecenin en çok bağışta bulunan birisi de an Hüseyin Yücel oldu. 1 milyon lira bağışta bulunan Hüseyin Yücel ’in hayat hikayesi izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. İşte Hüseyin Yücel hakkında merak edilenler…

HÜSEYİN YÜCEL KİMDİR?

Aslen Giresunlu olan Hüseyin Yücel 11 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Lisesi’nin ardından Fransa’ya giderek Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesi Ekonomi ve İşletme bölümlerinde lisans eğitimini tamamladı.

Üniversiteden 2005’te mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönen Yücel, aile şirketlerinde çeşitli bölümlerde farklı görevlerde bulundu. 2011 yılında ise Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okullarının İcra Kurulu Başkanlığını üstlendi.

2017 yılında eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü sporu, öğrencilere sevdirmek amacı ile Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Basketbol Takımı’nı kurdu. Başkanı olduğu takım, ilk yılında Süper Lig’e çıktı.

Yücel, Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Basketbol Takımı’nı şimdi “Kurucu Başkan” sıfatıyla desteklemeye devam ediyor.

Futbolla da yakından ilgili olan Hüseyin Yücel, 2018-2019 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve As Başkanlık görevlerinde bulundu.

Evli ve iki çocuk babası olan Hüseyin Yücel, İngilizce ve Fransızca biliyor.