Hayatını kaybeden Duygu Delen gözyaşlarıyla toprağa verildi, babasının sözleri yürek yaktı

Erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın Gaziantep Batıken Mahallesi'ndeki evine giden 17 yaşındaki Duygu Delen, 4. katta bulunan evin penceresinden düşerek hayatını kaybetti. Bugün gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlanan Duygu Delen'in ölümü, sosyal medyada geniş yer buldu ve uzun süre 'Trend Topic' listesinde kaldı. Duygu Delen'in ölümü sonrası 20 yaşındaki erkek arkadaşı Mehmet Kaplan gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaplan'ın, polise verdiği ilk ifadede Duygu Delen'in telefonunda gördüğü fotoğraflar nedeniyle tartışma yaşadığı ve ona vurduğu öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 13:21
Değiştirme Tarihi: 15.08.2020 13:21
Hayatını kaybeden Duygu Delen gözyaşlarıyla toprağa verildi, babasının sözleri yürek yaktı

Sosyal medyanın en çok konuştuğu olay Duygu Delen'in ölümü oldu. Erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen, kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları içinde bugün toprağa verildi. 20 yaşındaki Mehmet Kaplan ise 'cinsel istismar ve kaster öldürme' suçlamaları ile gözaltına alınıp tutuklandı. 

Acılı baba Bülent Delen, hayatını kaybeden kızı Duygu ile yüre yakan sözler sarf etti. Adalet istiyorum diyen Bülent Delen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazı yazdığını belirterek, '"Adalet istiyorum. Bir çocuğun ölümü bu şekilde kısa olmuyor. Lütfen adalet istiyorum. Cumhurbaşkanıma yazı yazdım. Benim kızım bu tabutun içinde. Allah rızası için gereken yapılsın" dedi.

Öte yandan acı olayla ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı. DHA'nın haberine göre tutuklanan Mehmet Kaplan'ın emniyetteki ilk ifadesinde Duygu'nun düştüğünü görmediğini söylediği belirtildi.

Mehmet Kaplan, Duygu Delen ile 3.5 ay önce ayrıldıklarını, daha sonra barıştıklarını söyledi. Kaplan'ın ifadesi şu şekilde: 

"Duygu ile 3,5 ay önce ayrıldık. Daha sonra yine barıştık. Eve gittik, bu sırada telefonumda başka kadınların fotoğrafını gördü. Duygu buna kızdı ve tartışmaya başladık. Sonra tartışma esnasında kendisinin de başka erkek arkadaşları olduğunu söyledi. Benimle evlenmek istiyordu. Ben de 'bu saatten sonra seninle ilişkim bitmiştir, eğer başka erkeklerle olduysan seninle evlenmem' diyerek ondan evden gitmesini istedim. Duygu, 'ben tüm umutlarımı sana bağlamıştım' diyerek evden gitmek istemedi. Tartıştık, birkaç kez vurdum. Elimi cama vurarak kestim. Elimi yıkamaya gittim. Olay gerçekleşmiş. Olay anını görmedim"

EVLİ VE 1 ÇOCUK ANNESİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLMUŞTU

Duygu Delen'in ölümü sonrası Mehmet Kaplan'ın kim olduğuyla ilgili çok sayıda paylaşım da yapıldı sosyal medyada. DHA'nın aktardığı bilgilere göre Mehmet Kaplan'ın 2019 yılının ocak ayında otomobille evli ve 1 çocuk annesi Zeynep Berna Atay'ın ölümüne neden olduğu ifade edildi. 

O gün yapılan promil testinde 2.10 promil alkollü olduğu saptanan Mehmet Kaplan'ın, ayrıca ehliyetsiz olduğu da belirlendi. 

Bu kazada açılan davada ise mahkemenin, sanığın adli kontrol ve bulunduğu ikametten ayrılmaması şartı ile tutuksuz yargılanmasına ve tahliyesine karar verdiği öğrenildi.