Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

"Hayatım boyunca hiç savaşmadım" diyen Gülşen'i de katlettiler

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden THY çalışanı Gülşen Bahadır'ın kısa bir süre önce Facebook'taki hesabından "Ben hiç savaşmadım" başlıklı bir yazı paylaştığı öğrenildi.

29.06.2016 17:25

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda hayatını kaybedenler arkalarında yarım kalan hikayeler bıraktı.

Saldırıda ağır yaralanan ve bugün sabah saatlerinde vefat ettiği öğrenilen Türk Hava Yolları personeli Gülşen Bahadır'ın annesi Fahriye ve yakınları da cenazeyi almak için Adli Tıp önüne geldi.

Anne Fahriye Bahadır, kızının öldüğü ve cenazesinin teşhis ve otopsi işlemlerinin sürdüğünü öğrendiği anda isyan etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Kızıma nasıl kıydınız?"
Kurumun demir kapılarına tutunarak ayakta kalmaya çalışan Fahriye Bahadır, "Kızıma nasıl kıydınız" diyerek feryat etti.

Otopsi işlemlerinin ardından cenazesinin kendisine teslim edileceği bilgisini alan Fahriye Bahadır, "Kızımdan parça almayın. Onu kesmenizi istemiyorum. Saçlarına dokunmayın. Onları bana bırakın" diyerek gözyaşları döktü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Fahriye Bahadır'ı çevredeki vatandaşlar ve yakınları ile Gülşen Bahadır'ın arkadaşları, güçlükle sakinleştirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Ben hiç savaşmadım"
Gülşen Bahadır'ın 21 Haziran'da sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda, "Savaşmıyorum,  direniyorum, seviyorum" diye yazmıştı.

Bahadır takipçileriyle paylaştığı uzun yazıda, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Hayatım boyunca hiç savaşmadım ben ama hiç. Ne istediklerimi almak için ne kendim için ne sevdiklerim için ne hayatın bana vermedikleri için ne de haksızlığa uğradığım için. Gücüm olmadığından değil tercih etmediğimden. Ben tercihimi direnmekten yana kullandım çünkü savaşın hiç bir getirisi olmadığna inanıyorum. Savaşta kazanan yok sadece kaybedilenler var. Geride kalıp hatırlanan tek şey onlar hep bunu gördüm."

Haber ile ilgili metin girin!.

3 yıldır THY'de görev yapan Gülşen Bahadır, Bakırköy Yeni Mahalle Camisinde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlanacak.

"Geride bir dul ve üç yetim kaldı"
Terör mağdurlarının yakınlarının bekleyişi devam ederken Ferhat Akkaya'nın cenazesini almayan gelen eşi, kızı ve kardeşleri kurum önünde feryat etti.

Akkaya'nın kayınbiraderi Ferhat Kabakçı, Ordu'da vefat eden amcaları Şükrü Kabakçı'yı defnederken ve doğru dürüst yasını tutmadan eniştelerinin ölümüyle sarsıldıklarını söyledi.

Bayrampaşa'da ikamet eden ve 3 çocuk babası olan Ferhat Akkaya'nın, bir arkadaşını almak için havaalanına giderken hain saldırının kurbanı olduğunu dile getiren Ferhat Kabakçı şunları söyledi:

"Bir Müslüman Müslümanı öldürür mü? Bunlar Müslüman değil. Lanet olsun bunlara. Daha bir yakınımızın yasını tutmadan ikinci bir vefatla yıkıldık. 48 saat yol gidip geldik. Lanet olsun. Devlet sesimizi duysun ve gerekli önlemlerini alsın. Şimdi geride bir dul ve üç yetim kaldı kim bakacak bunlara?" Ferhat Akkaya'nın yakınları, babasını görmeye gelen kızı Aleyna'yı teselli etmeye çalıştı.

"Böyle bir adalet yok"
Saldırıda hayatını kaybedenlerden biri de taksici Mustafa Bıyıklı'ydı. Havalimanı durağında çalışan Bıyıklı, müşteri almak için dış hatlar terminal girişine gitti. Bıyıklı saniyeler sonra gerçekleşen canlı bomba saldırısında hayatını kaybetti.

Kızı Öznur Buzakçı da Adli Tıp Kurumu önünde babasının cenazesini bekledi. Öznur Buzakçı, "Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bir sürü insanın canı yandı. Şu mübarek günde herkesin canını yaktılar. Böyle bir adalet yok" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

51 yaşındaki Bıyıklı'nın cenazesi Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'nin önüne düzenlenen törenin ardından Esenyurt Mezarlığı'nda toprağa verildi.

41 kişi hayatını kaybetti
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün saat 21.50'de düzenlenen canlı bomba saldırısında 13'ü yabancı uyruklu 41 kişi hayatını kaybetmiş, 239 kişi de yaralanmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil