Havayolu ve demiryolu seyahatleri başlıyor! Biletler satışa çıktı...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan havayolu ve demiryolu seyahatleri için normalleşme çalışmaları başlıyor. Ramazan Bayramı sonrasında 4 Haziran tarihi itibariyle seyahat için normalleşme çalışmaları başlayacak.

Yayınlanma Tarihi: 25.05.2020 12:15
Değiştirme Tarihi: 25.05.2020 12:15
Havayolu ve demiryolu seyahatleri başlıyor! Biletler satışa çıktı...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok ulaşım firması belirli bir süreliğine de olsa kepenkleri indirmişti. Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle birlikte biletler satışa çıktı. Normalleşme çalışmalarının sürdüğü ülkemizde bugün itibariyle demiryolu seferleri ulaşıma açıldı. 

DEMİR YOLUNDA BİLETLER SATIŞA ÇIKTI

Demir yolu sektöründe ise konvansiyonel ve YHT hatlarında 28 Mayıs itibarıyla başlaması planlanan seferler için hazırlıklar sürdürülüyor. Bu tarih itibarıyla yapılacak tren seferleri için biletler bugün satışa sunuldu.

Normalleşme sürecinde YHT'ler 28 Mayıs'tan itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 sefer yapacak.

HAVAYOLU SEYAHATLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan demir yollarında 28 Mayıs'ta başlayacak konvansiyonel ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri için biletler bugün satışa çıkarılırken, biletleri daha önce satışa sunulan hava yolu sektöründe seferlerin 4 Haziran itibarıyla başlaması planlanıyor.