Hava durumu nasıl olacak? 27 Mart Meteoroloji'den hava durumu tahmini

Hava durumu nasıl olacak? 27 Mart Meteoroloji'den hava durumu tahmini
Yayınlanma Tarihi: 27.03.2019 09:27 | Değiştirme Tarihi: 27.03.2019 09:27

Hava durumu bugün nasıl olacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, Marmara Bölgesi'nde havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İşte, 27 Mart hava durumu tahmini.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Karaman, Muş, Erzurum, Kars ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Erzincan, Erzurum, Kars, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, İç ve Doğu bölgelerde güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu

ÇANAKKALE °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 14°CParçalı ve çok bulutlu