Meteoroloji'den kritik uyarı

Meteoroloji'den kritik uyarı
Yayınlanma Tarihi: 09.02.2014 13:41 | Değiştirme Tarihi: 09.02.2014 17:25

Meteoroloji yağmur ve soğuklara karşı uyardı.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışlar, Balıkesir'in bazı ilçeleri ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olacak.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacak. 
 
Rüzgar ise genellikle güney ve batı, Doğu bölgelerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz'in batısında yer yer kuvvetli olarak esecek. 
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 
Yağışların, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi. 
 
SOBA VE DOĞALGAZ KAYNAKLI BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT
 
Meteoroloji rüzgarın batı bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinin altını çizerken meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı. 
 
BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS
 
Ayrıca sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinin altını çizen Meteoroloji dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarıda bulundu. 
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı. (14) 
 
ANKARA: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. (14) 
 
İZMİR: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı. (15) 
 
ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (17) 
 
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(15) 
 
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu. (15) 
 
ERZURUM: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (-4) 
 
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(12) 
 
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde İç Ege'de hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
 
AKDENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor. 
 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Karabük, Bolu çevrelerinin, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.