Hatice Bertan cinayetinde ceza belli oldu! 15 yıl hapis

21 Kasım 2012'de yaşanan olayda, Hatice Bertan'ın eşi Bekir Bertan tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Bertan'ın 15 yıl hapse mahkum edildiği öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 22.02.2021 10:33
Değiştirme Tarihi: 22.02.2021 10:33
Hatice Bertan cinayetinde ceza belli oldu! 15 yıl hapis

Mahkeme, Bekir Bertan'ın 21 Kasım 2012'de, Hatice Bertan'ı öldürmekten 15 yıl ağır hapse mahkum etti.

NELER OLMUŞTU? 

Söz konusu olay, vicdani rahatsızlık nedeniyle 8 yıl sonra oğlu Bekir Bertan'ın yaptıklarını Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne giderek anlatan babası V.B.'nin kolluk görevlilerine verdiği ifade de ortaya çıkmıştı. Oğlunun 2001 yılında M.T. ile evlendiğini, 2009 yılında boşandığını, 2012 yılında ise pavyonda tanıştığı Hatice Bertan ile evlendiğini belirten V.B.'nin, "2012 yılının son aylarına doğru oğlum iş ortağı ile yanıma gelerek, 'Baba ben bir b.. yedim. Hatice'yi öldürdüm. Ceset Finike'de bulunan evimde kaldı. Hatice ile kavga ettik. Ona vurdum. Hastaneye götürmemi istedi. Ancak götürmedim, yatıp, uyudum. Sabah uyandığımda ölmüştü. Cesedi Antalya'da gömmek istiyorum' diye ihbarda bulundu.

DOSYA 8 YIL SONRA AÇILDI

Hatice Bertan'ın ortadan kaybolmasına ilişkin dosyayı 7 yıl sonra yeniden değerlendiren Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Bekir Bertan'ı 5 ay süresince teknik takibe aldı. Polis, 10 Mart 2020 günü Bekir Bertan'ı Finike'de, M.T. ve S.D.'yi ise Denizli'de gözaltına aldı. Bekir Bertan ile Antalya'ya getirilen M.T. ve S.D., polisteki ifadelerinde suçlarını itiraf etti.

Turizm Caddesi yanındaki alana cesedi gömdüklerini belirten Bertan, her yıl buraya gelip, eşi için dua ettiğini söyledi. Ardından 8 yıl önce Turizm Caddesi yanındaki alana cesedi gömdüğü yeri polise gösterdi. Ancak bir hafta süren aramalarda ceset bulunamadı. Tekrardan ifadesi alınan Bekir Bertan, mezarın yerini bilmediğini söyledi. Gösterdiği noktaya gelip her yıl sadece dua ettiğini kaydetti.

(Sabah)