Hatay yangınında çocuklarını kucağına alıp kaçan baba konuştu!

Hatay yangınında eşiyle beraber çocuklarını kucaklarına alıp kaçan baba Gökhan Şahin, "Taksim'de ağaçların yok olmaması için yürüyen ünlülerin, Hatay’daki yangına da bir tepki vermelerini bekledik. Yanan bizim memleketimiz" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 14:37
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 14:37
Hatay yangınında çocuklarını kucağına alıp kaçan baba konuştu!

Hatay yangınında akıllara kazınan bir görüntü veren Gökhan Şahin, yaşananları şu sözlerle anlattı: "Yangın rüzgarın etkisiyle birden büyüdü ve evlere kadar uzandı. Çok korktuk. Çocuklarımla beraber evde otururken ormanın üstünde yoğun bir duman gördük. Eşim, ‘sis geliyor herhalde yağmur yağacak’ dedi. Dikkatli baktığımda onun duman olduğunu fark ettim. Balkondan dikkatli baktığımda yangının ormanın ortasında başladığını gördüm. Eşim o an panik oldu ve ‘burayı da yaktılar’ diye bağırdı. Eşime çocukları alıp gitmesini, kapı ve pencereyi kapatıp peşlerinden geleceğimi söyledim. Apartmandan çıkarken komşuların da kapısını çalıp çıkmaları için uyardım.” 

"BİR APARTMAN BOYU ALEVLER"

Mahallede tutuşan bazı yerleri toprak atarak söndürmeye çalıştıklarını belirten Şahin, “Yangın sırasında sert bir rüzgar esti, birden bizim bulunduğum taraflarda alev aldı. Artık yapabileceğimiz bir şey de kalmamıştı. Çünkü alevlerin boyu bir apartman boyunu geçince herkes panik halinde kaçışmaya başladı. Bende o esnada koşmaya başladım, koşarken eşim ve çocuklarımın önümde koştuğunu fark ettim. Eşimin elinden küçük oğlumu aldığım gibi can havliyle ateşten uzak bir yere koşmaya başladık” dedi.

"HALA KORKUYORLAR"

Yangından dolayı 7 ve 3 yaşında olan çocukların büyük korku yaşadığını ve halen o korkuyu üstünden atamadıklarını belirten Şahin, “Büyük oğlumu anneannesine bıraktım, gelemedi buraya, buranın halen yandığını düşünüyor. Küçük oğlumun psikolojisi daha kötü, yangın gününden beri kucağımdan inmiyor, hareketli bir çocuk olmasına rağmen çok durgunlaştı” diye konuştu. 

"KİMSENİN SESİ ÇIKMADI”

Terör örgütü PKK’ya bağlı ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin Hatay’daki yangınları başlattıklarını açıklamaları ve yetkililerin de fail olarak terör örgütünü işaret etmeleri üzerine Taksim'de ağaçların yok olmaması adına yürüyen ünlülerin, Hatay’daki yangına da bir tepki vermelerini beklediklerini söyleyen Şahin, “Bir ağaç için orada o kadar olaylar çıktı, o kadar şeyler yaşandı, binlerce belki de milyonlarca ağaç yandı kimsenin sesi çıkmadı, kimse bir şey söylemedi. Gelip ya da televizyonlara çıkıp ‘içimiz yanıyor’ gibi şeylerde duymadık. Yanan bizim memleketimiz başka memleket değil” dedi. 

(DHA)