Hatay'daki yangından korkunç görüntüler! Vatandaşlar can havliyle kaçtı...

Hatay'ın Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi'ne yakın ormanlık alanda çıkan yangın sonucu vatandaşlar büyük paniğe kapıldı. Yangının yerleşim yerlerine doğru yakınlaşmasıyla birlikte vatandaşlar evlerini tahliye etti. Yangınla ilgili ajanslardan sosyal medyaya düşen görüntüler ise herkesin yüreğini yaktı.

Yayınlanma Tarihi: 10.10.2020 16:01
Değiştirme Tarihi: 10.10.2020 16:01
Hatay'daki yangından korkunç görüntüler! Vatandaşlar can havliyle kaçtı...

Dün sabah saatlerinde Belen ilçesi Sarımazı mevkiinde çıkan orman yangınında yanan yerler bu sabah yeniden alevlendi. Yangının yerleşim yerlerine sıçramasının ardından vatandaşlar büyük paniğe kapılarak evlerini terketti. Herkesin izlerken yüreklerinin burkulduğu anlar ise objektiflere yansıdı.

EVLERE SIÇRADI

Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan alevler Petek Mahallesinde bulunan bir siteye ulaştı. Alevler nedeniyle bir dairede tüp patlarken, bir bina da alevlere maruz kaldı. Otomobilin de kül olduğu yangında ekipler yerleşim yerlerini korumak için teyakkuza geçti.

Haber ile ilgili metin girin!.

VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

Fatih Mahallesi'nde ise bazı ikametlerde meydana gelen yangınlara, itfaiye ekipleri müdahale etti. Vatandaşlar, evlerden tahliye edildi. Yangın nedeniyle bazı evlerde hasar oluştu. Evlerini terk eden vatandaşlar da yangının söndürülmesi için ekiplere yardım ediyor.

Yangının karayoluna tekrar yaklaşması nedeniyle Belen-İskenderun karayolu trafiğe kapatıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

HATAY VALİLİĞİ: GÖZALTINA ALINANLAR VAR

Hatay Valiliği, yangın ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili gözaltına alınan şahıslar olup konuya ilişkin soruşturma devam etmektedir.

Belen ilçemizde dün farklı noktalarda çıkan yangın zaman zaman kontrol altına alınsa da arazi ve hava şartları sebebiyle henüz söndürülememiştir.

Etiketler: hatay - yangın - hatay yangın - haber