Hatay'da çiçekçilik yapan kadının kızının Oxford'da okumadığı ortaya çıktı

Hatay'da bulunan Asri Mezarlığı'nın en eski çiçekçilerinden Gülseren Bozkurt'un kızının Oxford Üniversitesi'nde okumadığı ortaya çıktı. Tüm Türkiye'nin konuştuğu olayda 25 yaşındaki kızın Oxford'da tıp okuduğu sanılarak ailesi tarafından para yollanıyordu. Ancak kızın ailesinden uzak bir hayat sürdüğü ve her ay da onlardan para aldığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 09.03.2021 09:33
Değiştirme Tarihi: 09.03.2021 09:33
Hatay'da çiçekçilik yapan kadının kızının Oxford'da okumadığı ortaya çıktı

Hatay Antakya'daki Asri Mezarlığı'nın en eski çiçekilerinden olan 57 yaşındaki Gülseren Bozkurt, mezarlık ziyaretine gelenlere yıllardır çiçek satarak evine ekmek götürüyor. Oğlunu buradan kazandığı parayla okutan Bozkurt, kızının da İngiltere'de bulunan ve dünyanın en önemli üniversiteleri arasında yer alan Oxford'da Tıp Fakültesi'nde 5 yıldır eğitim gördüğünü belirtti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Oxford Üniversitesi'nde 5 yıldır eğitim gördüğünü söyleyen Merve Bozkurt (25) ise, ''Annem zorluklarla mücadele ederek, bizi bu günlere kadar getirdi. Annem kendi emekleriyle çiçek ekiyor, topluyor ve gelip burada satıyor, bazen de çiçek toplamak için dağa gider. Ağabeyim de üniversite mezunu. Şu an astsubay, Hakkari’de görev yapıyor. Annem iki çocuğuna da fazla düşkündür, onun için her şey biziz, ailesine çok düşkündür. Beraber bizim için mücadele ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

AİLESİNDEN UZAKTA YAŞAM SÜRÜYORMUŞ
Anne ve kızının verdiği röportaj, sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Çok sayıda kullanıcı Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Gülseren Bozkurt'a destek mesajları attı. Ancak Merve Bozkurt'un Oxford Üniversitesi'nde eğitim görmediği ortaya çıktı. Annesinin yurt dışında eğitim gördüğünü sanıp para gönderdiği genç kızın, ailesinden uzakta bir yaşam sürdüğü ifade edildi.

Kaynak: DHA