Hastane üniformasıyla parkta bulunmuştu! Kader'in yaşadıkları yürek dağladı

Adana'da yaşanan olay Kader K. isimli kadın, parkta hastane üniforması ile yatarken bulundu. Talihsiz kadının, yeni doğum yaptığı ve dünyaya gelen kız bebeğinin korumaya alındığı ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 12:37
Değiştirme Tarihi: 22.03.2021 12:37
Hastane üniformasıyla parkta bulunmuştu! Kader'in yaşadıkları yürek dağladı

Adana Seyhan'da Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde üstünde hastane üniforması ile ile parkta yatan Kader K.'yi (25) görenler, polise haber verdi. Belediye görevlileriyle konuşan Kader K., yeni doğum yaptığını, bebeğinin koruma altına alındığını ve kendisinin de hastaneden çıktıktan sonra kalacak yeri olmadığı için bir haftadır belediye önünde yattığını söyledi. Genç kadın, polis merkezine götürüldü.

HİKAYESİNİ ANLATTI

Kader K. polisteki ifadesinde 15 yaşındayken ailesi tarafından başlık parası karşılığı evlendirildiğini, bu evlilikten 3'ü kız, 4 çocuk dünyaya getirdiğini, eşinin sürekli şiddet uyguladığı ve ruhsal problemleri başlayınca kendilerini terk ettiğini söyledi. Eşi gittikten sonra hamile kaldığını öğrendiği, bu nedenle ailesinin de kendisini istemediğini öne süren Kader K.'nin Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptığı doğumda bir kız çocuk dünyaya getirdiği ancak çocuğa bakamayacağı için devlet tarafından korumaya alındığı belirlendi. Hastaneden taburcu olduktan sonra sokakta kalan Kader K., polis ekiplerince ailesine teslim edildi. 

(DHA)