Hamam, sauna ve yüzme havuzları ne zaman açılacak?

Hamam, sauna ve yüzme havuzları ne zaman açılacak sorusunun yanıtı birçok kişinin merakla sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bulaş etkisini azaltmak amacıyla kapanan hamam, sauna ve yüzme havuzları, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların ilgi odağı oldu. Peki, hamam, sauna ve yüzme havuzları ne zaman açılacak?

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2021 16:15
Değiştirme Tarihi: 22.06.2021 16:15
Hamam, sauna ve yüzme havuzları ne zaman açılacak?

Havuz, sauna ve yüzme havuzlarının hangi tarihte açılacağını merak eden vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaları takip ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada 1 Temmuz'dan itibaren sokağa çıkma kısıtlamalarının tümüyle kaldırılacağını söyledi.

HAMAM-SAUNA VE YÜZME HAVUZLARININ DURUMU 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

"Sauna, hamam, masaj salonları ne zaman açılacak?" sorusu, 21 Haziran tarihli Kabine Toplantısı sonrasında gündemde yer almaya başladı.

Kabine Toplantısı kararlarının ardından sauna, hamam, masaj salonu gibi işletmeler için yeni kararlar alınıp alınmayacağı gündemde yer aldı.

GENELGE BEKLENİYOR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Haziran tarihli Kabine Toplantısında hamam, sauna ve masaj salonları ile ilgili hususa değinmedi. İçişleri Bakanlığı genelgesinde detayların yer alması bekleniyor.

GEÇTİĞİMİZ AY ALINAN KARAR 

Hamam, sauna ve masaj salonları için geçtiğimiz ay alınan karar şu şekildeydi;

"Kapalı yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları, nargile salonu/kafeleri ile gazino, taverna, birahane gibi iş yerlerinin faaliyetlerine yeni bir karar alınıncaya kadar ara verilmesine devam edilecektir."