Hamallıkla servet yaptı! Oğulları kendisine bakmadı!

Burdur'da yaşayan 98 yaşındaki Zulmet Can, hamallık ve demircilik işiyle 5 ev, 2 iş yeri ile 2 arsa aldı ve oğullarına verdi. Ancak 3 oğlundan biri kendisine bakmadı. Kızının yanında kalan Can, "Oğullarımı Allah'a havale ediyorum. Yarın onlar da yaşlanacak" diye konuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 09:42
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 09:42
Hamallıkla servet yaptı! Oğulları kendisine bakmadı!

Hamallık ve demircilikle Antalya ve Burdur'da 5 daire, 2 iş yeri ve 2 arsa almayı başaran Zulmet Can, mal varlığını oğullarına verdi. Ancak 3 oğlunun da kendisine ne para ne de başka bir şey vermediğini iddia eden Can, oğullarından birinin akıl sağlığının yerinde olmadığını gerekçe göstererek vasiliğini aldığını belirtti.

Şimdilerde 3 oğluyla da davalık olan Can, ayağı kırıldığı için bakıma muhtaç olduğunu ve kendisine kızı Perihan Göl'ün baktığını belirtti. Can, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Oğlum K. vasiliğimi almış, haberim yok. Buraya geldi, 'Şimdiden sonra paranı benden alacaksın' dedi. Ben de gittim şikayet ettim, vasilik kararını kaldırttım. Ben sizi büyüttüm, yemedim, içmedim. Ben rezil oldum, evlatlarım olmasın dedim. 6- 7 ay önce düştüm, ayağım kırıldı. 'Paran var mı, ilacın var mı?' diye sormadılar. Bu memlekette namusumla şerefimle çalıştım. Ben oğullarımı Allah'a havale ediyorum. Yarın onlar da yaşlanacak. Ben yaşlandım şimdi. Allah'ıma şükür kızım bakıyor. Torunlarım bakıyor." 

"SENELERCE HAMALLIK YAPTI"

Babasına bakan Perihan Göl ise "Babam küçük yaşta hamal olarak işe başlamış, senelerce benim çocukluğumda hamallık yapıyordu. Annem de ev temizliğine gidiyordu. Çok fakirdik. Kardeşlerime şimdi 'kardeşim' diyemiyorum, çünkü çok kötülüklerini gördüm. Babama bakıyorum diye beni dövmeye geldiler. Babama bakmamı istemiyorlar. Babam çalıştı, bütün servetini annemin üzerine, erkek kardeşlerimin üzerine yaptı. Onları okuttu, beni okutmadı. Küçük yaşta evlendim" dedi. 

"KİRALARI KARDEŞLERİM ALIYOR"

Babasının emekli maaşı aldığını ifade eden Göl, "Bakıcı tuttuk ama çok fazla durmadı. Kiraları erkek kardeşlerim alıyor. Babama da bana da vermiyorlar. Babam dava açtı. Kendi yaptığı evi istiyor. Hem geçimini sağlamak hem daha iyi yaşamak için paraya ihtiyacı var. Onun için istiyor evini. Kardeşlerim vermiyor, 'Annem kazandı, annem yaptı, sen batırdın, senin hakkın yok' diyorlar. Ben babama baktığım için beni de mahkemeye verdiler. Benimle de uğraşıyorlar. Ben sağ olduğum müddetçe babama bakacağım. Allah bana aile, kardeş olarak bunları seçiyor musun deseydi, Rabbime isyan etmiyorum ama üçünü de kardeş olarak istemezdim. Bu dünyada da öbür dünyada da istemiyorum. Onları görmek bile istemiyorum. Çünkü bana 'babana bakıyorsun' diye hakaret ediyorlar. Mahkemede hem babama hem bana çok iftira attılar, yalan söylediler. Babamın aklı başında. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden sağlam raporu geldi. Buradaki doktorlar 'akıl sağlığı yerinde değil' raporu verdi. Savcı, doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Vali, doktorların yargılanmasına izin vermedi. Allah'a havale ediyorum. Babam çok üzüldü. Allah'ın adaletine sığındık. Bizim durumumuzda olan insanlar hiçbir zaman kız- erkek ayırt etmesin. Kız çocuklarını eğitsinler, okutsunlar ve küçük yaşta evlendirmesinler. Ben çocukken hiç sevgi görmedim. Besleme gibi davranıldım. Allah'ın yardımıyla bugünlere geldim. Yaşlılarınıza sahip çıkın, onlardan kaçmayın" açıklamalarını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)