Haluk Levent'ten Cemile Öner için çağrı

Türkiye, ülkenin dört bir yanından gelen yangın haberleriyle sarsılmaya devam ederken Şarkıcı Haluk Levent, tedavi parasını Manavgat'taki yangında kaybeden kanser hastası 'Cemile teyze' için çağrıda bulundu. Levent, "Haydi annemize gidelim" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2021 12:38
Değiştirme Tarihi: 30.07.2021 12:38
Haluk Levent'ten Cemile Öner için çağrı

Ahbap adlı yardım platformunun kurucusu ve şarkıcı Haluk Levent, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki yangında tedavi için biriktirdiği parasını kaybeden 60 yaşındaki kanser hastası Cemile Öner için yardım çağrısında bulundu.

Levent, "Haydi annemize gidelim" diyerek takipçilerine seslendi. Yangın sırasında kapısını kırarak evine girmeye çalışan Öner, başarılı olamayınca "Kapının hemen bitişiğindeki yastığın içinde 15 bin liram var. İneğimi satmıştım. Kanser hastasıyım, tedavimi olacağım" diyerek, gözyaşları içinde orman söndürme işçilerinden yardım istedi. Komşularının ve ekiplerin güçlükle ikna ettiği kadın, yanan evden uzaklaştırıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İki çocuğuyla ayakta durmaya çalıştığını aktaran Öner, "Yıllarca hayvancılık yaptım. Eşimin sigortasını tamamlayarak emekli maaşını almaya başladım. Küçük de olsa bu evi yaptım. Dişimden, tırnağımdan artırarak her şeyi yaptım" dedi.

"Çocuklarımı helal lokmayla büyüttüm. Yaklaşık 5 yıl önce meme kanseri tedavisi görmeye başladım. Antalya'da özel bir hastanede tedavim sürüyordu. Bir ineğim ve 2 küçükbaş hayvanım vardı" diyen Öner, "Kanser tedavim için ineğimi satmıştım. Yıllardır tek birikimim oydu. İneğimden elde ettiğim 15 bin lirayı yastığın içine koymuştum. Kapıyı zorla açıp, alevlerin arasından paramı kurtarmaya çalıştım ama olmadı. Çok üzgünüm. Şimdi ne yapacağım? 2 keçimi de kendilerini kurtarsınlar diye iplerini keserek saldım. Umarım onlar iyidir" diye konuştu.