Halk otobüsünde şoför, yolcuya cinsel tacizde bulundu

İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan olayda, şoförden gideceği güzergâh için yardım isteyen Z.K. isimli kadın, şoförün cinsel tacizine uğradı. 

Yayınlanma Tarihi: 04.03.2021 09:31
Değiştirme Tarihi: 04.03.2021 09:31
Halk otobüsünde şoför, yolcuya cinsel tacizde bulundu

İstanbul Beyoğlu'nda 41 yaşındaki Z.K. isimli kadın, evine gitmek için otobüse bindi ve gideceği güzergâh için şoförden yardım istedi. Kadına yardımcı olacağını söyleyen şoför, bir süre sonra son durağa gelindiğini belirtip, araçtaki son yolcuyu da indirdi ve Z.K. ile yalnız kaldı. Şoför, araçtan inmek isteyen Z.K.'ye "Seni daha yakın bir alanda indireceğim" dedi. 

Taksim'de son durağa yakın bir tenhada duran şoför, ışıkları kapattı. "Korkma sana yardımcı olacağım" diyerek kadına özel sorular sordu. Z.K.'nin yüzündeki maskeyi indirmeye çalıştı ve cinsel tacizde bulundu. Kadın bağırınca "Fiyatınız 100 lira, seninle birlikte olup paranı vereceğim" dedi. Yaşadığı şok karşısında yardım çığlıkları atan kadın, şoförün sefer saatinin gelmesiyle olay yerinden taksiye binerek evine gitti.

Başından geçenleri eşine anlattı ve otobüs şoföründen şikâyetçi oldu. Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı. İfadesi alınan F.Y. suçlamayı reddetti. Hakkında "Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma" ve "Basit Cinsel Saldırı" suçları kapsamında 20.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

 

(Sabah)