Halı sahalar ve düğün salonları ne zaman açılacak? İşte gündemden son gelişmeler

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir tedbir nedeniyle kapalı olan düğün salonları ve halı sahaların ne zaman yeniden faaliyete geçeceği birçok vatandaş tarafından merak edilmeye başladı. Peki, halı sahalar ve düğün salonları ne zaman açılacak? İşte gündemden son gelişmeler.

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 11:20
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 11:20
Halı sahalar ve düğün salonları ne zaman açılacak? İşte gündemden son gelişmeler

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun bir süredir kapalı durumda olan halı sahalar ve düğün salonlarının ne zaman açılacağına yönelik binlerce kişinin araştırması sürmeye devam ediyor. Peki, halı saha, düğün salonu ve internet kafelerle ilgili açıklama yapıldı mı? Halı sahalar ve düğün salonları ne zaman açılacak? İşte gündemden son gelişmeler.

DÜĞÜN SALONU, HALI SAHA VE İNTERNET KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Halı sahalar, düğün salonları ve internet kafelerin açılışı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle birlikte daha önce de yaptığımız gibi elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız ama her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır." ifadesini kullanmıştı.

Kabine Toplantısı'nda Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda söz konusu mekanların açılması ve vaka sayısına yönelik görüşler paylaşılıyor. Resmi açıklama Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile yapılıyor.