Hakkari Yüksekova'da öğretmenleri taşıyan araç uçuruma yuvarlandı: 6 kişi hayatını kaybetti

Hakkari Yüksekova'da sabah saatlerinde bir kaza meydana geldi. Son dakika haberine göre pikniğe giden araç, uçurumdan aşağı yuvarlandı. Kazada 2'si memur, 1'i öğretmen, 1'i İŞKUR personeli ve 2'si sivil vatandaş olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetti. Kazayla ilgili ilk açıklama Yüksekova Kaymakamı tarafından yapılırken, hastaneye giden Hakkari Valisi de acı kazayla ilgili bir açıklamada bulundu. Hakkari Valisi İdris Akbıyık, hayatını kaybedenlerin 2'sinin memur, 1'inin ücretli öğretmen, 1'inin İŞKUR personeli, 2'sinin de sivil vatandaş olduğunu söyledi. 1 sivil vatandaşın da yaralı olduğunu söyleyen Vali Akbıyık, "Milli Eğitim camiamızın milletimizin başı sağ olsun" dedi. Öte yandan kazada hayatını kaybedenlerin isimleri de belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2020 11:01
Değiştirme Tarihi: 03.08.2020 14:39
Hakkari Yüksekova'da öğretmenleri taşıyan araç uçuruma yuvarlandı: 6 kişi hayatını kaybetti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Sat dağları Gölbaşı mevkiinde sabah saatlerinde içinde çok sayıda kişinin bulunduğu araç uçurumdan yuvarlandı. Feci kaza sonrası araçta bulunan 6 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralı olarak Yüksekova Devlet hastanesine getirilerek tedavi altına alındı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaşamını yitiren kişiler arasında Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının olduğu ifade edilirken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Vali Akbıyık'ın açıklaması şu şekilde: Bugün sabah 09.45 cıvarında üzücü bir haberle sarsıldık. Yüksekova ilçesindeki Cilo sat göllerine pikniğe giden vatandaşlarımızın kaza yapmasıyla 6 vatandaşımızın vefat haberini öğrendik. Kaza yapanların 2 tanesi memur, 1'i ücretli oğretmen 1'i İŞKUR persolenimiz, 2'si sivil vatandaşımızdır. 1 sivil vatandaşımız da yaralıdır. Milli Eğitim camiamızın milletimizin başı sağ olsun"

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

kazada hayatını kaybeden 2'si memur, 1'i ücretli öğretmen, 1'i İŞKUR personeli ve 2'si sivil toplam 6 kişinin kimliği tespit edildi. Yaşamını yitirenlerin Semra Varol, Çimen Özçük, Meryem Renda, Aysun Er, Evin Yazgan ve Savaş Bayram olduğu belirlendi.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı, ''Sabah saatlerinde pikniğe giden iki araç, milli eğitim personellerimizin içinde bulunduğu iki araç sanırım araçlarında bir arıza nedeniyle takla atmışlar.İki arkadaşımız da yaralı. İnşallah onlar sağ kurtulurlar. Genel olarak durum bu. Milletimizin başı sağolsun. Yaralıların durumu ağır. Helikopterlerimiz o bölgeye gitti. Şu an için elimizdeki bilgiler bu'' dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

"PİKNİK İÇİN GİTMİŞLER"

TRT Haber muhabiri Senar Yıldız canlı yayında kazayla ilgili ''İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü'ne ait 4 araç sabah saatlerinde yola çıkıyorlar, piknik için gitmişler. Kazanın olduğu yer dağlık bir nokta. Oradan yükseğe tırmanırken virajdan araç yuvarlanıyor. Şu anda bölgede oldukça yoğun bir kalabalık var'' bilgisini verdi. 

Kaynak: AJANSLAR