Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

O görüntüler hakkında inceleme başlatıldı

Başbakanlık, sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili inceleme başlattı, "vatandaşlarımızın yere yatırıldığı görüntü için derhal gerekli incelemenin yapılması talimatı verildi" denildi.

08.08.2015 17:46

Özel harekat polislerinin, Yüksekova'da bir şantiyeye yaptıkları baskın sırasında işçileri yere yatırdığı görüntüler sosyal medyada geniş yankı buldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanlığı'na olayla ilgili inceleme yapılması talimatı verdi.

Dicle Haber Ajansı, Yüksekova'da özel harekat polislerinin bir şantiyeye yaptığı baskında gözaltına aldıkları işçileri ellerini arkadan bağlayarak yüzüstü yere yatırmalarıyla ilgili görüntüleri yayınladı. Görüntülerde yanyana dizilmiş işçilere polisin, "Ne yaptı lan size bu devlet? Hepinizi tanıyorum ben. Kim ki hainlik yapıyor karşılığını görecek! Türk'ün gücünü göreceksiniz!" diye tehdit dolu sözler sarf etmesi dikkat çekti. Paylaşım sitelerine de yüklenen görüntüler, sosyal medyada yankı buldu. Görüntüler üzerine Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Başbakanımız terörle mücadele operasyonları çerçevesinde vatandaşlarımızın yere yatırıldığı bir görüntünün sosyal medyada dolaşıma girmesi üzerine İçişleri Bakanlığı'na derhal gerekli incelemenin yapılması talimatını verdi. Terörle mücadelenin demokratik hukuk devleti kuralları çerçevesinde taviz verilmeksizin sürdürülmesinin altını daha önce de defaatle çizen sayın başbakanımız kanunsuz hiç bir uygulamaya izin verilmeyeceğinin de altını çizmektedir. Bununla ilgili gerekli inceleme tamamlandıktan sonra kamuoyuna gerekli açıklamalar da yapılacaktır."

Yorumlar | 0
üye profil